Na nową Lancię Theme z niecierpliwością czeka cała Europa. Jako pierwsi doczekali się Włosi. Dzieło połączonych sił Fiata oraz amerykańskiego Chryslera to obecnie chyba jedna z najbardziej intrygujących nowości w segmencie premium. Produkowana będzie w fabryce w Kanadzie.

Właśnie poznaliśmy ceny Lancii Themy we Włoszech – startują od 41 400 EUR. Topowa wersja Gold kosztuje 50 900 EUR.

Pod maską Themy może zagościć silnik benzynowy V6 Pentastar o pojemności 3,6 l i mocy 286 KM, współpracujący z automatyczną skrzynią biegów o 8 przełożeniach lub wysokoprężne V6 o pojemności 3,0 l i mocy odpowiednio 190 KM lub 239 KM. Diesle  współpracują z automatyczną skrzynią biegów o  5 przełożeniach. Napęd przekazywany jest na tylne koła!

Już niebawem przekonamy się, jak Thema poradzi sobie na naszym rynku w starciu z niemiecką wielką trójcą. Po pierwszej prezentacji prasowej śmiało możemy stwierdzić, że włoska limuzyna ma wszelkie atuty by nawiązać z nimi równorzędną walkę.

 

O Autorze

Kim ja w ogóle jestem i co tutaj robię?

Od ponad 10 lat na co dzień, zawodowo zajmuje się motoryzacją, a przede wszystkim testowaniem i opisywaniem dla Was nowych samochodów. Kiedyś jako dziennikarz motoryzacyjny, dzisiaj bardziej jako bloger i freelancer na stałe współpracujący w kilkoma magazynami lifetsylowymi/motoryzacyjnymi. Nowe samochody (nie tylko te premium) to po prostu moja praca. Zdobytą wiedzą i refleksjami dzielę się z Wami tutaj.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany