Zostały nam teoretycznie jeszcze dwa tygodnie wakacji. Ja na wakacjach jeszcze nie byłem i chyba już nie uda mi się na nie wybrać. Za dużo samochodów czeka na przetestowanie. Dlatego wakacyjny klimat próbuję poczuć przed komputerem, na przykład wrzucając dla Was galerię z Ford Fiesta Kite Challenge w Pucku, czyli Pucharu Polski i Mistrzostwami Polski w kitesurfingu. Impreza tym bardziej ciekawa, że towarzyszył jej nowy Ford Fiesta. 

O nowej Fieście opowiadałem Wam już TUTAJ, kiedy jako jeden z pierwszych w Polsce miałem okazję poznać ją bliżej podczas europejskiej premiery modelu w Hiszpanii. Wspominałem Wam wówczas, że inżynierowie Forda zadbali nawet o to, aby skóra na kierownicy Fiesty była odporna na niszczące działanie kremu do opalania. A to sprawia, że Fiesta idealnie nadaje się dla kitesurferów. Dlatego nie mogło zabraknąć jej na Ford Fiesta Kite Challenge w Pucku.

Nowa Fiesta zadamawia się na naszym rynku. To bez wątpienia jeden z najlepszych samochodów w swojej klasie.

Ford Kite Challenge w Pucku – galeria

Gospodarzem zawodów było miasto Puck, które udostępniło przestrzeń pod infrastrukturę zawodów i dla sportowców, ufundowało także nagrody finansowe dla zwycięzców Mistrzostw Polski, w kategoriach open. Do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu zaproszono wielu dziennikarzy (oprócz mnie) oraz aktorów  m.in. Agnieszkę Kawiorską, Janka Wieczorkowskiego i Mateusza Banasiuka. Energii zawodnikom dodawał Red Bull, który również dbał o dobrą muzykę na plaży.

Ford Kite Challenge Puck

Na najlepszych zawodników czekały także atrakcyjne nagrody ufundowane przez firmy: Ford, North Kiteboarding, Ion, GoPro, Red Bull Mobile oraz producenta szkolnych i podróżnych plecaków i toreb CoolPack. Warto było powalczyć o zegarki marki Aztorin, idealne dla miłośników sportów wodnych.

 

Pełną relację z zawodów znajdziecie na profilu fb www.facebook.com/fordkitecup

O Autorze

Kim ja w ogóle jestem i co tutaj robię?

Od ponad 10 lat na co dzień, zawodowo zajmuje się motoryzacją, a przede wszystkim testowaniem i opisywaniem dla Was nowych samochodów. Kiedyś jako dziennikarz motoryzacyjny, dzisiaj bardziej jako bloger i freelancer na stałe współpracujący w kilkoma magazynami lifetsylowymi/motoryzacyjnymi. Nowe samochody (nie tylko te premium) to po prostu moja praca. Zdobytą wiedzą i refleksjami dzielę się z Wami tutaj.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany