Wyobrażacie sobie coś pomiędzy Audi Q3 a A3? Kompaktowy crossover, ale jedynie delikatnie muśnięty off-roadową stylizacją? To nowa nisza, którą już niebawem stworzy Infiniti. Zapowiedzią tego jest koncepcyjny model Q30, który zobaczymy we wrześniu, na salonie we Frankfurcie.

 

 

Nadchodzące Infiniti, które zwiastuje koncept Q30 ma wpisywać się w nową niszę na rynku i być radykalną odmianą w segmencie luksusowych aut kompaktowych. Według przedstawicieli marki Q30 ma być czymś między Audi A3 a Q3.

Model koncepcyjny to zapowiedź ekspansji Infiniti w zupełnie nowe segmenty rynku premium, gdzie japońska marka ma nadzieję zyskać sympatię młodszych kierowców.

Infiniti Q30 Concept stanowi preludium do rozbudowy gamy produktów, na której opiera się nasza globalna strategia rozwoju – powiedział Johan de Nysschen, prezes Infiniti.

Zapowiadany model będzie również pierwszym autem Infiniti, konstruowanym od samego początku we współpracy z trzykrotny Mistrz Świata Formuły 1 Sebastianem Vettelem startującym w barwach Infiniti Red Bull Racing.

Infiniti Q30 w wersji produkcyjnej trafi do sprzedaży najprawdopodobniej w 2015 roku.

 

 

O Autorze

Kim ja w ogóle jestem i co tutaj robię?

Od ponad 10 lat na co dzień, zawodowo zajmuje się motoryzacją, a przede wszystkim testowaniem i opisywaniem dla Was nowych samochodów. Kiedyś jako dziennikarz motoryzacyjny, dzisiaj bardziej jako bloger i freelancer na stałe współpracujący w kilkoma magazynami lifetsylowymi/motoryzacyjnymi. Nowe samochody (nie tylko te premium) to po prostu moja praca. Zdobytą wiedzą i refleksjami dzielę się z Wami tutaj.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany