Loeb i Peugeot vs Pikes Peak – 1:0

To był totalny knockout ekstremalnej trasy na Pikes Peak. Takiego wyniku nikt się nie spodziewał. Peugeot 208 T16 Pikes Peak pod dyktando Sebastiana Loeba pokonał 156 zakrętów, 20-klometrowej trasy na Pikes Peak w rekordowym czasie 8 min. i 13,878 sekund.

Wszystko jasne. W ostatni weekend czerwca Sebastiana Loeb, dokonał historycznego wyczynu. Po miesiącach przygotowań i wspólnej pracy inżynierów Michelin i Peugeot Sport Sebastien Loeb, dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata, ustanowił nowy rekord Pikes Peak International Hill Climb oraz zwyciężył w nie objętej żadnymi regulacjami klasie ‘Ultimate’ tego najsłynniejszego wyścigu górskiego na świecie.

Loeba na szczyt zaprowadził niesamowity Peugeot 208 T16 Pikes Peak, o którym szerzej pisaliśmy tutaj. Drogowy bolid kierowany przez  Loeba pokonał 20-kilometrową liczącą 156 zakrętów trasę w 8 min. i 13,878 sekund. Oznacza to średnią prędkość wynosząca 145,7 km/h. Tym samym Loeb zmiażdżył dotychczasowy rekord, aż o 92 sekundy! Przed startem nieśmiało przypuszczano, że Loeb ma szanse zejść nieco poniżej 9 min. Ale nikt nie spodziewał się aż takiego knockoutu trasy wiodącej na Pikes Peak.

Aby jeszcze lepiej unaocznić ten wyczyn, wystarczy dodać, że za Loebem, na drugim miejscu zameldował się poprzedni rekordzista Rhys Millen z czasem 9:02.192.

PS Jeżeli chcecie poznać idealną linię jazdy na Pikes Peak, zobaczcie to nagranie