Mimo, że produkowane od 2003 roku Gallardo jest już niemal weteranem w świecie supersamochodów, w Sant Agata wciąż przygotowują jego kolejne wersje. W 2012 roku ujrzymy Gallardo LP550-2 Spyder. Samochód wyglądać będzie tak samo jak standardowe Gallardo z miękkim dachem LP560-4, zasadnicze zmiany zajdą pod karoserią.

Pamiętacie Gallardo Balboni – limitowaną do 250 egzemplarzy edycję specjalną, właśnie z napędem na tylne koła? Wtedy mieliśmy do czynienia z coupe, teraz przyszedł czas na odpowiednik z miękkim dachem.

Jako, że cała moc przekazywana będzie jedynie na tylne koła, potężny silnik V10 musiał zostać nieco „osłabiony”.  Rozszyfrowując nazwę LP550-2, dowiemy się, że „nowe” kabrio od Lambo będzie dysponować mocą 550 KM, zamiast „standardowego” pakietu 560 KM.

LP 550-2 ma być lżejsze, głównie dzięki zastosowaniu napędu jedynie na jedną, oś zapewniając jeszcze bardziej emocjonujące i precyzyjne prowadzenie.

Czy będzie to ostatnia wariacja na temat Gallardo?

 

 

O Autorze

Kim ja w ogóle jestem i co tutaj robię?

Od ponad 10 lat na co dzień, zawodowo zajmuje się motoryzacją, a przede wszystkim testowaniem i opisywaniem dla Was nowych samochodów. Kiedyś jako dziennikarz motoryzacyjny, dzisiaj bardziej jako bloger i freelancer na stałe współpracujący w kilkoma magazynami lifetsylowymi/motoryzacyjnymi. Nowe samochody (nie tylko te premium) to po prostu moja praca. Zdobytą wiedzą i refleksjami dzielę się z Wami tutaj.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany