Zapewne wielu z Was słyszało jak niesiony dumą i ambicją Ferruccio Lamborghini, aby udowodnić swoje racje buńczucznemu Enzo Ferrariemu, stworzył własną markę sportowych samochodów, której nazwa do dzisiaj elektryzuje nie tylko miłośników samochodów. Takich spektakularnych start-upów w motoryzacji mamy więcej.

Zapraszamy do lektury naszego gościnnego wpisu, który ukazał się w czerwcowym wydaniu lifestylowego magazynu Lounge. Tym razem tematem przewodnim numeru było zagadnienie start-upu oraz szeroko pojętej kreatywności.

Pierwsze motoryzacyjne skojarzenie, jakie przyszło mi do głowy to Pagani Automobili S.p.A. oraz Koenigsegg Automotive AB. W krótkim wpisie (miejsca zawsze za mało) starałem się przedstawić sylwetki twórców tych dwóch niezwykłych manufaktur oraz drogę Horacio i Christiana do sławy i pozycji ambasadorów kreatywności w motoryzacji.

Poniżej wpis magazynie

Kreatywność – paliwo motoryzacji

 

A TUTAJ link do artykuły na stronie magazyny Lounge

O Autorze

Kim ja w ogóle jestem i co tutaj robię?

Od ponad 10 lat na co dzień, zawodowo zajmuje się motoryzacją, a przede wszystkim testowaniem i opisywaniem dla Was nowych samochodów. Kiedyś jako dziennikarz motoryzacyjny, dzisiaj bardziej jako bloger i freelancer na stałe współpracujący w kilkoma magazynami lifetsylowymi/motoryzacyjnymi. Nowe samochody (nie tylko te premium) to po prostu moja praca. Zdobytą wiedzą i refleksjami dzielę się z Wami tutaj.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany