Zbliża się czas okresowej wymiany opon na letnie. Odkładanie tej czynności i dalsza jazda na oponach zimowych będzie skutkować gorszym zachowaniem się naszego samochodu na drodze. Opony zimowe tracą swoje właściwości w dodatnich temperaturach. Wydłuża się też ich droga hamowania i zużywają więcej paliwa. Warto wiedzieć, gdzie to zrobić w Krakowie. Kiedy i za ile?

 

Kiedy czas na wymianę opon zimowych? – Kraków

Nie należy lekceważyć konieczności okresowej wymiany opon, zarówno jesienią, jak i wiosną. Z roku na rok, temperatura zimą jest coraz wyższa, ale brak śniegu to nie powód, by jeździć wyłącznie na jednym rodzaju opon. Ogumienie letnie ma inną mieszankę i kształt bieżnika niż zimowe, dlatego przy ujemnych temperaturach sprawdzą się słabiej, ale przy dodatnich zyskają przewagę. Nie warto ryzykować swoim bezpieczeństwem dojeżdżając zimowe opony latem.

Okres wymiany opon należy dostosować do warunków atmosferycznych i temperatur panujących w danym regionie kraju. Wymiana opon zimowych w Krakowie, tak jak w pozostałych regionach kraju, powinna nastąpić, gdy średnia temperatura w dzień osiąga 7 stopni Celsjusza. Widząc siódemkę na termometrze, nie zmieniajmy opon od razu. Jeśli samochodem poruszamy się często nocą, kiedy wciąż panują ujemne temperatury, ważne jest, by nie wymienić ich przedwcześnie. Długoterminowa prognoza pogody podpowie nam, kiedy już można zmienić opony na letnie. Nie chcemy zostać zaskoczeni przez śnieg.

 

Wymiana opon w Krakowie – cena (2022)

Ceny wymiany opon w Krakowie wahają się od 80 do 120 zł. Zależą głównie od rozmiaru kół, ale na ostateczny koszt wpływa też rodzaj materiału, z jakiego wykonane są felgi. Koszt będzie niższy, gdy mamy felgi stalowe, wzrośnie przy felgach aluminiowych, a także, gdy koła wyposażone są w czujniki ciśnienia w oponach TPMS. Wymiana opon na felgach dużych rozmiarów może kosztować nas nawet 200 zł. Możemy też zapłacić zaledwie 10 zł za koło, ale tak niska cena jest do uzyskania tylko, gdy mamy dwa komplety kół (felgi z oponami), a wulkanizator nie musi przekładać opon pomiędzy felgami. Inne ceny są w niewielkim warsztacie w Nowej Hucie, a inne mogą być w większych zakładach bliżej centrum miasta.

Wybór warsztatu nie jest łatwy, na przeszkodzie staje ich nieznana renoma i dostępność terminów. Musimy nastawić się na kolejki, nieuniknione w sezonie wymian opon. Kraków jest jednym z najbardziej zakorkowanych miast w Polsce, co oznacza, że wiele samochodów umawianych jest do zakładów wulkanizacji w jednym terminie. Nie pomaga nawet wysoka liczba warsztatów i ich dostępność w każdej dzielnicy. Jak co pół roku, kierowcy będą musieli przejść przykry proces umawiania się do wulkanizatora. Lepiej wcześniej zarezerwować termin korzystając z dostępnych narzędzi.

 

Gdzie umówić się na wymianę opon w Krakowie bez kolejki?

Internet potrafi ułatwić życie, gdy poszukujemy terminów na naszą wizytę u specjalisty. Branża motoryzacyjna również ma tego typu narzędzia online. Z ich pomocą wybierzemy właściwy warsztat i umówimy się na wizytę. Motointegrator.com pozwoli nam:

  • znaleźć warsztat w naszej okolicy w Krakowie z wysokimi ocenami klientów,
  • poznać wcześniej cenę usługi,
  • umówić wizytę w wybranym zakładzie.

 

Narzędzia online ułatwiają załatwianie codziennych spraw. Jedną z nich jest sezonowa wymiana opon na letnie.

 

Zapraszamy na stronę: https://motointegrator.com/pl/pl/warsztaty/usluga-177-wymiana-opon-i-wulkanizacja/miasto-krakow

O Autorze

Avatar

Kim ja w ogóle jestem i co tutaj robię? Od ponad 10 lat zawodowo testuję i recenzuję nowe modele samochodów. Kiedyś jako dziennikarz motoryzacyjny, dzisiaj bardziej niezależnie i lifestyle’owo, jako bloger i freelancer. Staram się wyjaśniać, doradzać i pomagać Wam w Waszych motoryzacyjnych problemach. Nowe samochody to po prostu moja praca. Szczególnie te klasy premium, ponieważ cenię sobie komfort, dbałość o detale oraz emocje, które wynikają z połączenia tych dwóch aspektów.

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

CHWILECZKĘ, NIE ZAMYKAJ MNIE, NIE JESTEM REKLAMĄ.

JESTEM ZAPROSZENIEM NA INSTAGRAMOWY PROFIL PREMIUMMOTO!

WARTO ZAJRZEĆ!

OK, TERAZ MOŻESZ MNIE ZAMKNĄĆ.

close-link
Hej! A widziałeś już znany i lubiany Instagram PremiumMoto? >>
close-image