Nie da się ukryć, że dziś serwisy streamingowe walczą między sobą o widzów niczym o kasyna online o klientów, oferując im bonus bez depozytu. Mamy obecnie do czynienia zarówno z Netflixem, HBO, Amazonem, Disneyem czy Hulu. Ciężko jest się dziś zdecydować na konkretną platformę. W naszym artykule postanowiliśmy przyjrzeć się temu, jakie są najciekawsze filmy do zobaczenia na Amazon Prime Video.

Sound of Metal

Z chwilą pisania tego artykułu byliśmy jeszcze przed rozdaniem tegorocznych Oscarów. Jednak już nominacje pokazały, że Sound of Metal to jeden z najważniejszych filmów tego sezonu. 6 nominacji, w tym za aktorów z pierwszego i drugiego planu, najlepszego filmu mówią same za siebie. Sound of Metal to wyjątkowe dzieło, które wprowadza nas w zupełnie inny świat. Ruben to członek zespołu metalowego, który pewnego dnia traci słuch. Chłopak, dla którego całym życiem była muzyka i dziewczyna z zespołu, nagle musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Trafia do ośrodka, który prowadzi Joe. To miejsce dla osób niesłyszących i głuchoniemych, które są po przejściach. Ruben nie tylko musi nauczyć się języka migowego, lecz także inaczej spojrzeć na swoje dotychczasowe czy przyszłe życie. Jest to film dla każdego miłośnika dobrego kina!

Small Axe

Jest to w zasadzie brytyjska seria filmów antologicznych, za którą odpowiada Steve McQueen. Zajmuje się ona 5 osobnymi historiami czarnoskórej społeczności Londynu w okresie lat 60-80 ubiegłego wieku. To całkiem ciekawa mozaika historyczna, w której spoglądamy na społeczność afro-karaibską zamieszkującą stolicę Wielkiej Brytanii. Możemy zetknąć się tu z uprzedzeniami rasowymi i politycznymi, walką o prawa ludności.

Kolejny film o Boracie

Borat 2 to film, na którego nikt chyba nie czekał, a jednak pojawił się na platformie w zeszłym roku. Choć spotkał się z mieszanymi ocenami, to jednak już ma na koncie 2 Złote Globy i kilka nominacji do Oscara. Borat po nieudanej misji kilkanaście lat temu, trafił do gułagu. Tym razem dostał jednak drugą szansę i ma za zadanie zawieźć Trumpowi szympansa, który jest gwiazdą Kazachstanu. Nieoczekiwanie jednak jego miejsce zajmuje córka Borata, co jest tylko początkiem wielu zdarzeń. Kolejny film o Boracie to oczywiście satyra na typową kulturę i politykę Stanów Zjednoczonych, zwłaszcza Donalda Trumpa.

The Big Sick

The Big Sick to nietypowa komedia romantyczna oparta na nieco prawdziwych wydarzeniach. Kumail to pakistański imigrant w USA, który zajmuje się stand-upem, a przy tym jednocześnie jeździ na Uberze. Pewnego dnia poznaje Emily. Spędzają ze sobą noc, jednak Emily nie jest zainteresowana drugim spotkaniem. Koniec końców zostają jednak parą. Kumail musi się jednak zmierzyć z presją rodziny, a przy tym boi się przedstawić dziewczynę rodzicom. Gdy para zrywa ze sobą, Emily nagle zapada na tajemniczą chorobę, a potem śpiączkę. Kumail musi zatem stanąć przed kilkoma życiowymi wyborami. Film posiada całkiem zgrabnie poprowadzoną fabułę, ma sporo śmiesznych momentów, jak i doborowe aktorstwo.

Nigdy cię tu nie było

Joe to były agent specjalny, który zajmuje się wykonywaniem różnych zadań, najczęściej odnajdywaniem porwanych dzieci. Pewnego dnia dostaje zadanie od senatora, którego córka Nina została uprowadzona. Joe nie wie, że w ten sposób zostaje wplątany w sporą aferę pedofilską, co zapoczątkuje cały szereg różnych zdarzeń. Ogromnym atutem filmu jest tu oczywiście Joaquin Phoenix, który niczym Leon Zawodowiec jest małomównym profesjonalistą, z problemami osobistymi. Ze zwykłego człowieka potrafi się jednak zamienić w brutalnego egzekutora. 

O Autorze

Avatar

Kim ja w ogóle jestem i co tutaj robię? Od ponad 10 lat zawodowo testuję i recenzuję nowe modele samochodów. Kiedyś jako dziennikarz motoryzacyjny, dzisiaj bardziej niezależnie i lifestyle’owo, jako bloger i freelancer. Staram się wyjaśniać, doradzać i pomagać Wam w Waszych motoryzacyjnych problemach. Nowe samochody to po prostu moja praca. Szczególnie te klasy premium, ponieważ cenię sobie komfort, dbałość o detale oraz emocje, które wynikają z połączenia tych dwóch aspektów.

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

CHWILECZKĘ, NIE ZAMYKAJ MNIE, NIE JESTEM REKLAMĄ.

JESTEM ZAPROSZENIEM NA INSTAGRAMOWY PROFIL PREMIUMMOTO!

WARTO ZAJRZEĆ!

OK, TERAZ MOŻESZ MNIE ZAMKNĄĆ.

close-link
Hej! A widziałeś już znany i lubiany Instagram PremiumMoto? >>
close-image