Blackjack to bez dwóch zdań jedna z najbardziej znanych gier w kasynach online oraz stacjonarnych. Wiele osób, szczególnie tych początkujących, decyduje się na grę w blackjacka, ponieważ uważają ją za prostą grę, która w większości zależy od szczęścia. Jest to przecież zwykłe „oczko”, więc uzbieranie „21” z pewnością jest łatwe. Okazuje się jednak, że gra jest bardziej skomplikowana niż można się spodziewać, co może być dość rozczarowujące, a także niebezpieczne, ponieważ zachęceni gracze mogą postawić zbyt duże zakłady. Aby tego uniknąć, polecamy zapoznać się z poniższym artykułem, w którym dyskutujemy o strategiach blackjacka.

 

Na czym polega gra w blackjacka?

Jeśli do tej pory grałeś wyłącznie w gry 77777 online za darmo, to przestawienie się na realia blackjacka może się wydać dość trudne. Gra sama w sobie nie jest zbyt skomplikowana i zasady można z pewnością pojąć szybciej niż w przypadku pokera, ale jeśli nie miałeś jak dotąd za dużo kontaktu z grami karcianymi, to poświęć trochę czasu na naukę, aby grać w bardziej pewny sposób. 

Gra polega na tym, że każdy z graczy (lub krupier) musi zdobyć oczko, czyli 21 punktów. Gracze grają przeciwko sobie oraz krupierowi. Na początku dealer rozdaje po dwie karty, również sobie. Karty graczy są odsłonięte, a w przypadku krupiera jedna z nich jest zasłonięta. To gracze decydują, czy chcą dobierać więcej kart, lecz warto pamiętać, że ten, kto przekroczy 21, od razu przegrywa. 

Jeśli chodzi o same wartości gier, łatwo je zapamiętać. Blotki, czyli karty z numerami mają taką samą wartość, jaka cyfra na karcie. W przypadku waleta, dama i króla jest to 10 punktów. Sprawa ciekawie wygląda w przypadku asa, który może mieć wartość 1 lub 11 – to gracz wybiera, która z nich jest dla niego bardziej korzystna. 

 

Liczenie kart

Już z wcześniejszych informacji można zauważyć, że blackjack jest typową grą karcianą, która pozwala na wykorzystanie strategii. Jedną z najbardziej wykorzystywanych strategii jest proste liczenie kart. Niektórzy mogą uważać, że jest to nieczyste posunięcie i prawdziwy gracz nie powinien liczyć kart. Rzeczywiście jest to zabronione w niektórych kasynach stacjonarnych. Jednak nie licząc kilku miejsc, liczenie kart jest jak najbardziej legalne i wykorzystywane nawet w przypadku doświadczonych graczy. 

Liczenie kart jest po prostu traktowane jak wykorzystywanie wzoru matematycznego i tak to rzeczywiście wygląda. Pierwszy na ten pomysł wpadł Edward Thorp, który był słynnym matematykiem. Opracował on dość prosty system, który później został oczywiście ulepszony, ale podczas gry można go jak najbardziej używać. Oto, jak to wygląda krok po kroku: 

  • Spójrz na swoje karty, na karty krupiera oraz innych graczy. W tym momencie musisz przypisać do nich dodatkowe wartości: -1 do każdej karty od 10 do asa, 0 do kart od 7 do 9 i +1 do wszystkich kart od 2 do 6. 
  • Kiedy już masz wszystkie wartości, zsumuj znane Ci liczby oraz podziel ją przez liczbę talii, które są używane do gry (może być ich więcej niż 1)
  • Im większy wynik, tym masz większe szanse na pokonanie dealera. W przypadku niskiego wyniku lepiej zrezygnować z ryzykownej gry. 

Liczenie kart może wymagać wprawy oraz ćwiczeń, ale na dłuższą metę się opłaca, szczególnie jeśli planujesz dłuższą grę rozłożoną na kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt rund. 

 

Strategia podstawowa

W blackjacku istnieje również coś takiego, jak strategia podstawowa. Polega ona na korzystaniu z przygotowanych już wcześniej rozwiązań, które są sprawdzone. Specjaliści blackjacka na przestrzeni lat przygotowali specjalne tabelki, a te opisują prawie każdą możliwą sytuację w blackjacku i polecają, czy w danym przypadku lepiej poprosić o dodatkową kartę, czy pasować. 

Tabelki na początku mogą być trudne do zapamiętania, ale jeśli grasz online, to nikt nie sprawdzi, z czego korzystasz. Jest to więc świetna ściąga dla każdego początkującego, a wraz z praktyką oraz zdobyciem doświadczenia z pewnością zapamiętasz większość scenariuszów i nie będziesz ich już potrzebował. Warto jednak z nich skorzystać, ponieważ są one dużą pomocą i mogą sprawić, że wygrasz.

O Autorze

Avatar

Kim ja w ogóle jestem i co tutaj robię? Od ponad 10 lat zawodowo testuję i recenzuję nowe modele samochodów. Kiedyś jako dziennikarz motoryzacyjny, dzisiaj bardziej niezależnie i lifestyle’owo, jako bloger i freelancer. Staram się wyjaśniać, doradzać i pomagać Wam w Waszych motoryzacyjnych problemach. Nowe samochody to po prostu moja praca. Szczególnie te klasy premium, ponieważ cenię sobie komfort, dbałość o detale oraz emocje, które wynikają z połączenia tych dwóch aspektów.

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

CHWILECZKĘ, NIE ZAMYKAJ MNIE, NIE JESTEM REKLAMĄ.

JESTEM ZAPROSZENIEM NA INSTAGRAMOWY PROFIL PREMIUMMOTO!

WARTO ZAJRZEĆ!

OK, TERAZ MOŻESZ MNIE ZAMKNĄĆ.

close-link
Hej! A widziałeś już znany i lubiany Instagram PremiumMoto? >>
close-image