mini-cpn

Przenośny dystrybutor paliwa – dowiedz się, dlaczego warto go mieć

Wizyty na stacji paliw są dla Ciebie stratą czasu? A może tankujesz maszyny rolnicze i największym problemem jest to, że najbliższy punkt paliw jest oddalony o kilkadziesiąt kilometrów? Zrób więc krok naprzód i weź sprawy w swoje ręce. I to dosłownie. Przenośny dystrybutor paliwa to rozwiązanie, które pozwoli Ci pompować paliwo w garażu, warsztacie, a nawet w drodze. Różnorodne modele sprawią, że bez problemu znajdziesz urządzenie dopasowane do swoich potrzeb i oczekiwań, dzięki któremu pusty bak już nigdy nie będzie spędzał Ci snu z powiek.

 

Jak działa dystrybutor paliwa?

Jesteś częstym bywalcem na stacji benzynowej? A czy kiedyś zastanawiałeś się, jak działa dystrybutor paliwa? Istotną kwestią w tym przypadku są pompy umieszczone w dużych, podziemnych zbiornikach umożliwiające zasysanie cieczy. Nie bez znaczenia są także zawory, dzięki którym paliwo może cofnąć się i ponownie trafić na dno zbiornika. To prosty mechanizm, który pozwala bezpiecznie zatankować samochód. Podobnie działa przenośny dystrybutor paliwa. Różnica polega jednak na tym, że ciecz jest zasysana z mniejszego zbiornika, umieszczonego w bezpiecznym miejscu w zasięgu wzroku – nie pod ziemią.

Ponieważ jest to rozwiązanie samozasysające, nie wymaga ponownego napełnienia kanału dopływowego, więc możesz łatwo zatankować samochód bez konieczności szukania stacji benzynowej. Urządzenie samo usunie powietrze zgromadzone w przewodzie ssącym. Wystarczy jedynie, że umieścisz wąż ssący w zbiorniku paliwa, a wąż wylotowy w otworze baku, aby szybko uzupełnić go olejem napędowym. Mini CPN jest wyposażony w samoodbijający pistolet. Nie ma więc obawy, że przepełnisz bak, doprowadzając do rozlania i strat paliwa.

 

Mobilny dystrybutor paliwa – gdzie znajduje zastosowanie?

Dzięki temu mobilny dystrybutor paliwa sprawdzi się w garażu czy warsztacie. Ponieważ jest wyposażony w specjalne klamry, umożliwiające podłączenie go do akumulatora pojazdu, możesz skorzystać z niego, będąc w drodze i nie martwić się o to, że kontrolka uparcie wskazuje niski poziom paliwa, podczas gdy na horyzoncie nie widać stacji benzynowej. Na tym jednak nie koniec.

Mini CPN doskonale nadaje się do tankowania nie tylko aut osobowych, ale także maszyn rolniczych – ciągników, traktorów i szeregu innych urządzeń funkcjonujących w gospodarstwie. Jest powszechnie wykorzystywany przez mechaników samochodowych, właścicieli komisów pojazdów czy osoby zajmujące się recyklingiem aut. Świetnie sprawdza się przy przepompowywaniu oleju silnikowego i napędowego, biodiesla oraz nafty. Warto jednak pamiętać o tym, że domowy dystrybutor paliwa nie jest przystosowany do pracy z benzyną.

 

Przenośny mini CPN – czy to się opłaci?

Dlaczego warto postawić na mini dystrybutor CPN? Najważniejszą kwestią jest wygoda. Nie musisz szukać stacji benzynowej, aby zatankować samochód czy urządzenie rolnicze. Wystarczy jedynie zbiornik z paliwem pozwalający na bezpieczne przechowywanie go w garażu albo warsztacie. Przenośny dystrybutor pozwoli uzupełnić bak pojazdu szybko i wygodnie. Zagwarantuje przy tym nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy.

Posiadając mini CPN, ponosisz jedynie koszty paliwa, omijając wydatki na obsługę stacji benzynowej. W skali rocznej może uzbierać się naprawdę imponująca suma, zwłaszcza, jeśli często podróżujesz lub intensywnie eksploatujesz maszyny rolnicze. Zakup mini dystrybutora nie jest przy tym dużym wydatkiem, więc spokojnie możesz po niego sięgnąć.

 

Pompa paliwa – dystrybutor, który gwarantuje łatwą obsługę i bezpieczeństwo

Na tym jednak nie koniec atutów urządzenia. Mini dystrybutor CPN cechuje się solidnością i trwałością. Rozwiązanie jest przystosowane do pracy ze związkami organicznymi. Nie ulega korozji. Przy odpowiedniej eksploatacji zapewnia niezawodne użytkowanie przez długie lata. Jest przy tym lekki, więc bez problemu przeniesiesz go w dowolne miejsce. Komfort zapewnia dodatkowo ergonomiczny uchwyt.

Mobilny dystrybutor paliwa może być ponadto wyposażony w licznik pozwalający kontrolować ilość przepompowywanej cieczy. Jest także wydajny, dzięki czemu w mgnieniu oka zatankujesz pojazd czy jakikolwiek inny sprzęt. Zastanawiasz się, czy mini CPN jest bezpieczny? Oczywiście, że tak. Świadczą o tym specjalne certyfikaty CE potwierdzające wysoką jakość produktu oraz wysoki stopień szczelności IP 55.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie własnego dystrybutora paliwa?

Wybierając przenośny dystrybutor paliwa, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Najważniejszą z nich jest jakość oraz solidność produktu, potwierdzona odpowiednimi certyfikatami. Najlepsze pompy paliwowe są wykonane z żeliwa oraz nowoczesnych tworzyw sztucznych, które nie wchodzą w reakcje chemiczne z tłoczoną w nich cieczą.

Nie bez znaczenia jest również wydajność. W użytku domowym oraz do podręcznego tankowania samochodu wystarczający jest przepływ na poziomie 40 l/min. Jeżeli natomiast zamierzasz tankować maszyny rolnicze, postaw na większą wydajność, wybierając pompę paliwa o przepływie rzędu 60 l/min. O ile to możliwe, postaw na mini CPN z zaworem by-pass. Dlaczego jest to istotne? Ponieważ rozwiązanie to wyrównuje poziom ciśnienia przy zgięciu przewodu, zapobiegając w ten sposób przeciążeniom.

 

Domowy dystrybutor paliwa – drobiazgi, które gwarantują wygodniejszą pracę

Skoro mowa o przewodach, one również nie powinny umknąć Twojej uwadze. Dobrym rozwiązaniem są mini dystrybutory CPN, w których wąż ssący ma długość co najmniej 2 metrów, zaś wylotowy 4 metrów. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ pozwala na łatwe manewrowanie sprzętem i niweluje konieczność bliskiego podjazdu do zbiornika paliwa. W nowoczesnych domowych pompach paliwa przewód zasilający nie może być krótszy niż 1,5 metra. Przenośny dystrybutor powinien być także wyposażony w siatkę filtrującą zamocowaną w przewodzie paliwowym. Rozwiązanie to zapobiega przedostawaniu się zanieczyszczeń z oleju napędowego lub innej cieczy do baku, redukując w ten sposób ryzyko uszkodzenia pojazdu.

Mobilny dystrybutor paliwa to rozwiązanie, które z pewnością warto mieć w zasięgu ręki. Przychodzi z pomocą nie tylko w sytuacjach awaryjnych, ale pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze na codziennym tankowaniu pojazdów i rozmaitych urządzeń. Jest solidne, trwałe i bezpieczne w użytkowaniu. Lekkie i poręczne, sprawdzi się w garażu czy domowym warsztacie.

Hej! A widziałeś już znany i lubiany Instagram PremiumMoto? >>
close-image