Światowej sławy firma konsultingowa Interbrands przygotowała coroczne zestawienie najbardziej wartościowych marek świata. Pośród 100 najpotężniejszych brandów znalazło się aż 13 marek motoryzacyjnych. Zobaczcie, które marki są obecnie warte najwięcej.

 

 

Ranking otwierają Apple oraz Google. Pierwsza, najabrdziej wartościowa marka motoryzacyjna znajduje się na 10 miejscu w rankingu i jest nią Toyota. Zaraz za Toyotą, łeb w łeb idą Mercedes-Benz oraz BMW. Mercedes co prawda nieznacznie wyprzedza BMW pod względem wartości, jednak to BMW może pochwalić się większym wzrostem w stosunku do roku poprzedniego. Najprawdopodobniej więc, w 2014 nastąpi zmiana warty wśród niemieckich producentów. Pozycja Toyoty wydaje się niezagrożona.

Poniżej prezentujemy pełną listę koncernów samochodowych, które załapały się do pierwszej steki rankingu „Best Global Brands 2013”

best

O Autorze

Kim ja w ogóle jestem i co tutaj robię?

Od ponad 10 lat na co dzień, zawodowo zajmuje się motoryzacją, a przede wszystkim testowaniem i opisywaniem dla Was nowych samochodów. Kiedyś jako dziennikarz motoryzacyjny, dzisiaj bardziej jako bloger i freelancer na stałe współpracujący w kilkoma magazynami lifetsylowymi/motoryzacyjnymi. Nowe samochody (nie tylko te premium) to po prostu moja praca. Zdobytą wiedzą i refleksjami dzielę się z Wami tutaj.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany