PremiumMag

Luźniejsze, blogowe wpisy na PremiumMoto.pl

audi a5 sportback vs kia

Kia lepsza od Audi? A5 Sportback vs Kia Stinger na filmie

Był lipiec 2018. Właśnie odebrałem testowe Audi A5 Sportback. Jeszcze tego samego dnia dzwoni do mnie Kamil (ten gość po prawej) i wyzywającym tonem stwierdza, że jeździ właśnie Kią Stinger i że ta jego Kia jest dużo lepsza i dużo tańsza od mojego Audi A5. Kiedy już pozbierałem się ze śmiechu, a trwało to jakieś 2 dni, stwierdziłem, że nadarza się dobra okazja na porównanie. Wzięliśmy więc nasze dwa sportowe, "czterodrzwiowe coupe" na krótką wycieczkę, na której zamierzałem udowodnić Kamilowi, jak bardzo się myli. Co z tego wyszło i dlaczego to wszystko trwało aż rok? Sprawdźcie poniżej.
kia platinum cup 2019 co i jak 1

Na wklepanym, czyli o ściganiu się na poważnie

„Cześć, ojciec. Potrzebuję 150 tys. zł na start w przyszłym sezonie w wyścigach Kia” – zagajam przez telefon chwilę po zakończeniu III rundy Kia Platinum Cup na torze Poznań. Rundy, w której startowałem jako występujący gościnnie, ale pełnoprawny zawodnik VIP. Miałem swój team, całe zaplecze serwisowe, namiot i samochód z własnym nazwiskiem na szybie. Przez 4 dni byłem po prostu kierowcą wyścigowym. „To chyba musiałbym sprzedać mieszkanie” – słyszę w odpowiedzi.
nowa toyota supra opinia 1

Nowa Toyota Supra przepalona – opinia | Dzienniki lipiec #01

Nie jestem fanboyem ani Toyoty Supry, ani japońskiej motoryzacji w ogóle. Nawet motocykle wole amerykańskie i niemieckie. Nie zmienia to faktu, że z ogromną ciekawością poleciałem przetestować nową Toyotę #legendaPowraca Suprę. I przy okazji nagrałem o niej film, który jest istotą tego wpisu. Na filmie rozprawiam się z licznymi kontrowersjami, które budzi nowa Toyota Supra. Pełny test pisemny niebawem.
24-godzinny wyscig nurburgring 1

Przeżyłem 24 godziny na Nurburgringu

Razem z MINI (tą marką od coraz większych i coraz szybszych samochodów) pojechałem na 24-godzinny wyścig. Wiecie, to taki wyścig, który zaczyna się jednego dnia i kończy dopiero dnia następnego, równo po 24 godzinach. To nie było 24h Le Mans. To był 24-godzinny wyścig na Nurburgringu, "Zielonym piekle", najtrudniejszym torze wyścigowym na świecie. Nie przepadam za imprezami masowymi, ale udział w tej będę wspominał do końca życia. Zaraz wyjaśnię Wam dlaczego.

Opony Ultra Ultra High Performance – o co chodzi z UUHP?

Goodyear wchodzi do segmentu opon Ultra Ultra High Performance i zaczyna pojawiać się na najbardziej emocjonujących samochodach świata. To mniej więcej tak, jakby Marcin Prokop ogłosił, że rozpoczyna karierę w MMA. Będzie o tym głośno. Nowe opony Goodyeara miałem okazję poznać bliżej na torze Ascari w towarzystwie kilkunastu Porsche 911 GT3 RS, Ferrari 488 i innych mocnych maszyn. Czas, abyście i Wy poznali UUHP, czyli sekret najszybszych samochodów na świecie. Zapraszam na krótką wycieczkę do świata Ultra Ultra High Performance!
nowe-samochody-premium-polska-ranking-2018-2019

Nowe samochody premium w Polsce – rankingi marek i modeli

Tradycyjnie, jak co roku, zapraszam Was na obszerne podsumowanie wydarzeń na rynku nowych samochodów klasy premium w Polsce. To jedyne opracowanie tego typu w sieci zawierające szczegółowe dane o sprzedaży nowych samochodów klasy premium. Dzięki przedstawionym tu rankingom i analizom będziecie mieć pełną wiedzę o tym, jakie marki i modele samochodów premium kupujemy w Polsce najchętniej, lepiej poznacie i zrozumiecie rynek aut premium w naszym kraju oraz znajdziecie odpowiedzi na pytania o samochody premium, których jeszcze nie zdążyliście zadać. Zapraszam!
swiat premium 1

Trzy propozycje na motoryzacyjny weekend klasy premium

Odkąd pamiętam, poszukuję w Polsce wyjątkowych dróg, które mógłbym Wam polecić. Z kolei podczas rozmaitych premier samochodowych poznaję miejsca warte odwiedzenia. Właśnie nadarzyła się świetna okazja, bym mógł podzielić się z Wami wynikami moich motoryzacyjno-lifestyle’owych odkryć. Przygotowałem trzy pomysły na samochodowy weekend klasy premium, a partner tego wpisu zatroszczył się o to, abyście przy okazji takiej samochodowej wycieczki mogli zaoszczędzić nawet do 500 zł. Zainteresowani? Zaraz wszystko wytłumaczę.
Nowości motoryzacyjne 2019

Premiery i nowości samochodowe 2019 – kalendarz klasy premium

Premiery samochodowe 2019 nie są już żadną tajemnicą. Dla koncernów samochodowych rok 2019 to zamknięty rozdział, a wszystkie nowe modele aut zostały dokładnie zaplanowane. Problem w tym, że daty tych premier nie są powszechnie dostępne. Z informacjami o konkretnych modelach też różnie bywa. Ale od czego macie mnie? Tradycyjnie już przygotowałem dla Was najbardziej szczegółowy i rzetelny kalendarz nowości motoryzacyjnych 2019 roku. W klasie premium oczywiście. To jedyne takie opracowanie w Polsce. Po lekturze tego wpisu będziecie na bieżąco z tym, co dzieje się w motoryzacji. A coraz trudniej za nią nadążyć.

Moja matka mówi, że profil na Instagramie to jedyne, co mi się w życiu udało. 
Zapraszam w wolnej chwili.

close-link