Nowe BMW M135i (dla geeków – F40) wzbudziło wiele kontrowersji wśród tzw. fanów marki. BMW w swoim najmocniejszym hot hatchu wprowadziło rewolucyjne zmiany, sprawiając, że stał się lepszym hatchbackiem, ale jako hot hatch budzi sprzeczne odczucia. O tym, dlaczego tak jest opowiedziałem na filmie.

Nowe BMW serii 1 jest świetnym hatchbackiem. Całkiem możliwe, że to najlepszy hatchback jakiego możesz obecnie kupić.

Już same możliwości konfiguracji, sprawiają, że wyróżnia się na tle konkurentów. W zasadzie BMW serii 1 ma tylko jednego poważnego konkurenta – Mercedesa klasy A. Audi A3 powoli przechodzi na emeryturę, a pozostałe marki premium jakoś zapomniały o hatchackach. Z tej perspektywy BMW serii 1 wydaje się właściwie bezkonkurencyjne.

 

BMW M135i jako hot hatch klasy premium

Ale co jeśli poszukujesz emocjonującego hot hatcha? Cóż, do niedawna mógłbym Ci polecić BMW M140i, ale teraz w przypadku nowego M135i sprawy nieco się komplikują…

O Autorze

Avatar

Kim ja w ogóle jestem i co tutaj robię? Od ponad 10 lat zawodowo testuję i recenzuję nowe modele samochodów. Kiedyś jako dziennikarz motoryzacyjny, dzisiaj bardziej niezależnie i lifestyle’owo, jako bloger i freelancer. Staram się wyjaśniać, doradzać i pomagać Wam w Waszych motoryzacyjnych problemach. Nowe samochody to po prostu moja praca. Szczególnie te klasy premium, ponieważ cenię sobie komfort, dbałość o detale oraz emocje, które wynikają z połączenia tych dwóch aspektów.

Podobne posty

2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Moja matka mówi, że profil na Instagramie to jedyne, co mi się w życiu udało. 
Zapraszam w wolnej chwili.

close-link