Jaguar XKR-S debiutuje w wersji Cabrio

Najszybszy seryjnie produkowany Jaguar czyli XKR-S, doczekał się wersji Cabrio. Przepiękne połączenie sportowej agresywności coupe z prestiżem cabrio tworzy kolejnego wyjątkowego Jaguara. Poznamy go podczas salonu samochodowego w Los Angeles.

Z pewnością kojarzycie niezwykle drapieżnego Jaga XKR-S zaprezentowanego w marcu tego roku podczas salonu samochodowego w Genewie. To było coś. Teraz przyszedł czas XKR-S Cabrio. Podobnie jak XKR-S Coupe, rónież jest „naj”. Najszybszym kabrioletem marki Jaguar w historii marki. Sportowe Cabrio, tak samo jak Coupe, w jedyne 4,4 sekundy osiąga 100 km/h, a jego maksymalna prędkość to 300 km/h.

 

Marka Jaguar w swojej filozofii stawia na rozwój i stałe rozszerzanie swojej oferty. Dużym wyzwaniem było dostosowanie najszybszego modelu Jaguara XKR-S do wersji Cabrio, ale udało się to bez utraty dynamiki, wydajności i wyrafinowanego stylu

Karolina Sobkowiak, Brand Manager Jaguar

Jaguar XKR-S w wersji Cabrio wyposażony został w tą samą jednostkę napędową, co wersja Coupe, czyli benzynowy silnik AJ-V8 GENII, z 550 KM i momentem obrotowym 680 Nm. Aby zapewnić te same właściwości jezdne co w modelu Coupe, projekt nadwozia z otwieranym dachem wymagał wprowadzenia dodatkowych udoskonaleń technologicznych. Lekka, aluminiowa konstrukcja zapewnia większą sztywność i stabilność samochodu przy dużych prędkościach.

Hej! A widziałeś już znany i lubiany Instagram PremiumMoto? >>
close-image