Mini powraca do swoich korzeni i prezentuje model będący samochodem ciężarowym. Przed laty w ofercie marki obecny był Traveler, a teraz jego miejsce zajmie Clubvan. 

 

 

 

 

Czy MINI,  które mimo coraz szerszej gamy modeli  nadal kojarzy się z małymi samochodami segmentu premium potrzebuje w ofercie „dostawczaka”?

MINI w wersji kombi czyli Clubman nie sprzedaje się w ilości jaką zakładały prognozy w momencie jego debiutu, dlatego brytyjska marka postanowiła wymontować z niego tylne siedzenia, a boczne szyby, tuż za drzwiami kierowcy, zastąpić poliwęglanowymi panelami. W ten sposób powstał Clubvan.

Samochód praktycznie nie różni się, od modelu koncepcyjnego zaprezentowanego podczas tegorocznego salonu samochodowego w Genewie. Nie zmienił się też sposób, w jaki otwierają się drzwi pozwalające się dostać do wnętrza samochodu, za to tuż za oparciami przednich siedzeń zamontowano kratę, która zapobiegnie dostaniu się ładunku z przestrzeni bagażowej do kabiny.

Mini Clubvan

Bagażnik ma pojemność 850 l i można załadować do niego ładunek, którego łączna waga nie przekroczy 500 kg. Producent pomyślał też o praktycznych rozwiązaniach i w części bagażowej umieścił sześć uchwytów do mocowania przewożonych przedmiotów i dwa gniazda 12V.

Auto dostępne będzie w trzech wersjach: One z silnikiem 1,6 o mocy 98 KM, Cooper z silnikiem 1,6 o mocy 122 KM, oraz Cooper D z dobrze znanym dieslem 1,6 o mocy 112 KM.

Czy Mini Clubvan odniesie większy sukces niż Clubman? Okaże się już wkrótce, kiedy poznamy jego ceny.Tak czy inaczej, piesek nieodłącznie towarzyszący Clubvanowi już stał się gwaizdą.

 

O Autorze

Avatar

Kim ja w ogóle jestem i co tutaj robię? Od ponad 10 lat zawodowo testuję i recenzuję nowe modele samochodów. Kiedyś jako dziennikarz motoryzacyjny, dzisiaj bardziej niezależnie i lifestyle’owo, jako bloger i freelancer. Staram się wyjaśniać, doradzać i pomagać Wam w Waszych motoryzacyjnych problemach. Nowe samochody to po prostu moja praca. Szczególnie te klasy premium, ponieważ cenię sobie komfort, dbałość o detale oraz emocje, które wynikają z połączenia tych dwóch aspektów.

Podobne posty

2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

CHWILECZKĘ, NIE ZAMYKAJ MNIE, NIE JESTEM REKLAMĄ.

JESTEM ZAPROSZENIEM NA INSTAGRAMOWY PROFIL PREMIUMMOTO!

WARTO ZAJRZEĆ!

OK, TERAZ MOŻESZ MNIE ZAMKNĄĆ.

close-link
Hej! A widziałeś już znany i lubiany Instagram PremiumMoto? >>
close-image