Dziennikarze prestiżowego amerykańskiego Magazynu Motor Trend wybrali 9 najlepszych samochodów sportowych, jakie obecnie można kupić. Ustawili je wszystkie na starcie wyścigu na 1/4 mili i sprawdzili, który jest najszybszy. Nazwali to Najwspanialszym Wyścigiem na świecie.

 

 

 

Amerykanie są skłonni do egzaltacji i przesadnej fascynacji prostymi sprawami. Jednak tytuł „World’s Greatest Drag Race ” wcale nie jest przesadnie nadęty i w pełni oddaje to, co dzieje się na poniższym filmie.

Na starcie stają Nissan GT-R Black Edition, Lamborghini Aventador, Ford Shelby GT500, Jaguar XKR-S, Porsche 911 Carrera S, Mercedes C63 AMG Black Series, Chevrolet Camaro ZL1 oraz… Subaru BRZ. W sumie niemal 5000 KM! Zobaczcie, która maszyna jako pierwsza dotarła na metę.

Polecamy posłuchać odgłosów wydechów wszystkich 9 samochodów pod koniec filmu.

Byśmy zapomnieli. To już druga edycja takiego wyścigu. W 2011 roku w sieci pojawił się pierwszy drag race. Wtedy niepokonany okazał się…

 

O Autorze

Kim ja w ogóle jestem i co tutaj robię?

Od ponad 10 lat na co dzień, zawodowo zajmuje się motoryzacją, a przede wszystkim testowaniem i opisywaniem dla Was nowych samochodów. Kiedyś jako dziennikarz motoryzacyjny, dzisiaj bardziej jako bloger i freelancer na stałe współpracujący w kilkoma magazynami lifetsylowymi/motoryzacyjnymi. Nowe samochody (nie tylko te premium) to po prostu moja praca. Zdobytą wiedzą i refleksjami dzielę się z Wami tutaj.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany