Lamborghini

Ferrari, Lamborghini, Rolls-Royce i inne marki luksusowe w Polsce – ranking sprzedaży 2018

Rynek dóbr luksusowych w Polsce ma się coraz lepiej, a najlepiej na tym rynku radzą sobie oczywiście samochody. Lamborghini, Ferrari, Rolls-Royce czy Bentley z roku na rok notują rekordową sprzedaż na naszym rynku. Najwyższa pora kompleksowo podsumować, jak poszczególne marki luksusowe poradziły sobie w 2018 roku. Zapraszam na jedyne w Polsce tak szczegółowe zestawienie rankingów i statystyk sprzedaży samochodów luksusowych.
Lamborghini Warszawa

Byliśmi: otwarcie salonu Lamborghini Warszawa

Był Winkelmann, był Huracan. Byliśmy i my. W Warszawie oficjalnie otwarto pierwszy w Polsce salon Lamborghini. Lambo już od kilku miesięcy stoją na przeciw Centrum Nauki Kopernik, jednak od 3. lipca 2014 stoją już oficjalnie. Tym samym Lambo dołącza do obecnych już nad Wisłą Ferrari, Aston Martina, Rolls-Royce'a, Maserati i Bentley'a

Konik bardziej ekskluzywny, byk na masce SUV-a

Szef wszystkich szefów i prezes Ferrari Luca di Montezemolo zabrał niedawno głos w sprawie przyszłości "wierzgającego konika". Okazuje się, że włoska marka skupi się na jakości, a nie ilości, oraz nie planuje stworzenia niczego, co by wykraczało poza aktualne spektrum nadwozi i napędów. Przynajmniej póki Luca stoi na czele firmy. Tymczasem w Lamborghini...

Stefan nie bądź Egoista. Prezent od Lambo dla Lambo

Powstał tylko jeden egzemplarz, ma miejsce tylko dla kierowcy, ale i tak żadnemu ze śmiertelników z poza rodziny Lambo nie będzie dane zasiąść w jego pomarańczowym kokpicie. W dodatku Lamborghini ofiarowało go sobie sememu jako prezent z okazji 50. urodzin. Zapewne dlatego nazywa się Egoista i jest najbardziej hedonistyczno-niepoprawnym Lambo w historii.
The Italian Job

Włoskie klimaty: The Italian Job – video

Klasyka gatunku. Początkowa scena z filmu The Italian Job - tego oryginalnego z 1968. Urzekające 3 min motoryzacyjnego spełnienia marzeń. Dolomity, kultowe Lamborghini Miura i kojąca muzyka Quinciego Jonesa (niestety zagłuszająca dźwięk silnika). Lambo kończy marnie, i mimo że podobno Miura prowadzi się beznadziejnie, to i tak trochę żal.
Lamborghini Urus

Lamborghini Urus – kolejny super SUV

Po Ferrari z napędem 4x4 i superluksusowym SUV-ie od Bentley’a ze zintegrowanym koszykiem piknikowym w bagażniku, producenci supersamochodów niczym nas nie mogą zaskoczyć. Nawet Urus - najnowszy SUV od Lamborghini - dziś chyba już nikogo nie zaszokuje. Tym bardziej, że na oswojenie się z nim mamy jakieś 4 lata. Do seryjnej produkcji nie trafi prędzej, niż przed rokiem 2016.

Moja matka mówi, że profil na Instagramie to jedyne, co mi się w życiu udało. 
Zapraszam w wolnej chwili.

close-link