Bowler EXR

Bowler i Land Rover w oficjalnej komitywie

Land Rover oraz brytyjski producent terenowych supersamochodów Bowler sformalizowały swoją długoletnią współpracę. Dzięki temu Bowler otrzyma solidne wsparcie technologiczne od Land Rovera, co zaowocuje kolejnymi fascynującymi terenówkami osiągającymi 100 km/h w czasie poniżej 5 s.

 

 

Bowler to firma znana głównie z tworzenia wyczynowych samochodów Land Rovera, przeznaczonych do ścigania się w rajdach terenowych. Dzięki niej której powstały takie pojazdy jak Wildcat, oraz Nemesis. Niedawno, po kilkunastu latach współpracy, Bowler sformalizował swój związek z Land Roverem. Efekt porozumienia widoczny będzie na samochodach Bowlera w postaci oznaczenia ,,Powered by Land Rover” na dwóch nowych modach, przygotowanych na rok 2012.


Chodzi o korzystające z konstrukcji Range Rovera Sport samochody EXR i EXR S. Pierwszy to wyczynowy pojazd zbudowany na podstawie specyfikacji FIA T1. Samochód wyposażony jest w silnik o pojemności 5 litrów, którego moc została ograniczona, przepisami specyfikacji do 300 KM, a moment obrotowy do 582 Nm.

Bowler EXR

Z kolei model EXR S, to pierwszy w historii Bowler dopuszczony do ruchu ulicznego. Jego bazą jest EXR, jednak ze względu, że przy jego budowie nie trzeba było przestrzegać przepisów specyfikacji FIA, ten sam pięciolitrowy silnik osiąga moc ponad 550 KM i moment obrotowy 705 Nm. Cywilny Bowler wyposażony będzie w automatyczną skrzynię biegów ZF. Producent zapewnia, że przyspieszenie od 0 do 100 w tym modelu będzie bliskie 4,2 s. To wartość zarezerwowana dla supersamochdów, a przecież Bowler to rasowa terenówka o ponad przeciętnych zdolnościach.

Premiera samochodu zaplanowana jest na Goodwood Festival of Speed.

Hej! A widziałeś już znany i lubiany Instagram PremiumMoto? >>
close-image