Na nową Lancię Theme z niecierpliwością czeka cała Europa. Jako pierwsi doczekali się Włosi. Dzieło połączonych sił Fiata oraz amerykańskiego Chryslera to obecnie chyba jedna z najbardziej intrygujących nowości w segmencie premium. Produkowana będzie w fabryce w Kanadzie.

Właśnie poznaliśmy ceny Lancii Themy we Włoszech – startują od 41 400 EUR. Topowa wersja Gold kosztuje 50 900 EUR.

Pod maską Themy może zagościć silnik benzynowy V6 Pentastar o pojemności 3,6 l i mocy 286 KM, współpracujący z automatyczną skrzynią biegów o 8 przełożeniach lub wysokoprężne V6 o pojemności 3,0 l i mocy odpowiednio 190 KM lub 239 KM. Diesle  współpracują z automatyczną skrzynią biegów o  5 przełożeniach. Napęd przekazywany jest na tylne koła!

Już niebawem przekonamy się, jak Thema poradzi sobie na naszym rynku w starciu z niemiecką wielką trójcą. Po pierwszej prezentacji prasowej śmiało możemy stwierdzić, że włoska limuzyna ma wszelkie atuty by nawiązać z nimi równorzędną walkę.

 

O Autorze

Avatar

Kim ja w ogóle jestem i co tutaj robię? Od ponad 10 lat zawodowo testuję i recenzuję nowe modele samochodów. Kiedyś jako dziennikarz motoryzacyjny, dzisiaj bardziej niezależnie i lifestyle’owo, jako bloger i freelancer. Staram się wyjaśniać, doradzać i pomagać Wam w Waszych motoryzacyjnych problemach. Nowe samochody to po prostu moja praca. Szczególnie te klasy premium, ponieważ cenię sobie komfort, dbałość o detale oraz emocje, które wynikają z połączenia tych dwóch aspektów.

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

CHWILECZKĘ, NIE ZAMYKAJ MNIE, NIE JESTEM REKLAMĄ.

JESTEM ZAPROSZENIEM NA INSTAGRAMOWY PROFIL PREMIUMMOTO!

WARTO ZAJRZEĆ!

OK, TERAZ MOŻESZ MNIE ZAMKNĄĆ.

close-link
Hej! A widziałeś już znany i lubiany Instagram PremiumMoto? >>
close-image