Lexus-rx-final-edition-czy-warto-1

Lexus RX Final Edition czyli SUV klasy premium – szybko i niedrogo

Lexus RX Final Edition to najlepsza okazja, aby z rozmachem wejść do świata Lexusa. Pod koniec rynkowej kariery Lexus RX, w każdej z pięciu wersji wyposażenia, jest dostępny w cenie, za jaką obecnie nie kupisz porównywalnego SUV-a od marki premium. I to nie koniec. Lexus RX Final Edition dostępny jest właściwie już, od ręki. A w aktualnej sytuacji taka natychmiastowa dostępność może być nawet bardziej istotna niż niska cena. Zapraszam po szczegóły.

Do wzmianki o Lexusie RX Final Edition zainspirowało mnie niedawne spotkanie ze wszystkimi modelami z aktualnej gamy Lexusa. Możliwość ponownego spotkania i „pogadania” ze starymi znajomymi w postaci Lexusa RC-F czy LC z V8 pozwoliła przypomnieć sobie, dlaczego Lexus to marka, którą zdecydowanie warto sprawdzić przed zdecydowaniem się na kolejne niemieckie auto premium. 

 

Lexus RX Final Edition – najlepszy moment na zakup RX-a

Wśród całej gamy Lexusa zgromadzonej na wydarzeniu brakowało jednego modelu – Lexusa RX. Duży (nie tylko) hybrydowy SUV Lexusa jest już z nami 8 lat więc powoli ustępuje z rynku, a niedawno poznaliśmy nową generację RX-a. Wiesz co to oznacza? 

Oznacza to, że teraz jest najlepszy moment, żeby kupić bądź wynająć Lexusa RX. Po pierwsze dlatego, że RX osiągnął już swoją najbardziej dojrzałą i najdoskonalszą formę. Wiadomo, że w cyklu swojego życia modele są dopracowywane i ulepszane – nie tylko co cztery lata przy okazji faceliftingu, ale z każdym rokiem modelowym. Dlatego Lexus RX MY2022 to najlepszy RX, jakiego możesz mieć. Po drugie – cena, a bardziej stosunek ceny, do tego, co za nią dostajesz. I tu dochodzimy do sedna, czyli oferty Lexusa RX Final Edition. 

Zerknij na mój test Lexusa RX 450h

 

Co dostajesz w RX Final Edition?

SUV Lexusa w limitowanej ofercie Final Edition dostępny jest z dwoma rodzajami napędu. Wcale nie musisz decydować się na hybrydę, jeśli z jakichś powodów za hybrydami nie przepadasz. RX-a (RX 300) możesz mieć również z benzynowym, trubodoładowanym silnikiem 2.0 o mocy 238 KM, 6-biegową skrzynią automatyczną i klasycznym napędem na cztery koła. 

Z doświadczenia jednak w przypadku RX-a zawsze polecam hybrydę, czyli RX 450h. 3,5-litrowe V6 wraz z dwoma silnikami elektrycznymi daje łącznie 313 KM, a napęd na wszystkie koła realizowany jest przez silnik elektryczny napędzający oś tylną (4×4 E-Four).

Jak na ofertę pożegnalną (i limitowaną) przystało, otrzymujesz bogate wyposażenie standardowe:

  • rozbudowany pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System+,
  • Apple CarPlay i Android Auto,
  • 20-calowe felgi aluminiowe,
  • elektrycznie regulowane, podgrzewane i wentylowane fotele przednie,
  • elektrycznie otwieraną klapę bagażnika,
  • aktywny tempomat działający w pełnym zakresie prędkości oraz kamerę cofania.

Final Edition dotyczy każdej z pięciu aktualnych wersji wyposażenia Lexusa RX, a największe korzyści daje w przypadku wyboru RX 300 w wersji Busines Edition +. Wiemy już co, to teraz pora dowiedzieć się „za ile”.

lexus-RX_final-edition-oferta_4
Lexus RX Final Edition to aktualnie hit Lexusa. To najlepszy momenty, żeby wejść do świata Lexusa – na chwilę bądź na dłużej.

 

Lexus RX Final Edition – za ile?

Lexus RX 300 Final Edition kosztuje od 237 400 zł. Cennik hybrydowego RX-a 450h rozpoczyna się od 299 600 zł. Dużo? Mało?

Jeśli weźmiesz pod uwagę, że nowego, hybrydowego Lexusa NX o mocy 243 KM z porównywalnym wyposażeniem możesz mieć, za 260-300 tys. zł, a Toyotę Highladner w bazowej odmianie za 237 tys. zł, to wydaje mi się, RX Final Edition jest dosyć atrakcyjnie wyceniony. Poza tym na nowego NX-a aktualnie poczekasz około roku, a na Lexusa RX w ogóle nie czekasz.

Generalnie oferta przygotowana jest tak, że korzyści i rabaty przy zakupie Lexusa RX Final Edition sięgają 75 tys. zł. Te 75 tys. zł oszczędzasz, wybierając RX 300 Bussines Edition +, którego regularna cena to 318 tys. zł. W ofercie Final Edition kosztuje 248 800 zł. W przypadku pozostałych wersji mówimy o obniżce o 60-70 tys. zł.

Na tym nie koniec. 

lexus-RX_final-edition-oferta_5
Lexus RX w ofercie Final Edition dostępny jest w 5 bogato doposażonych wersjach. W standardzie 20 calowe felgi czy wentylowane fotele.

Dobre finansowanie RX Final Edition

Lexus RX Final Edition jeszcze na początku lipca jest dostępny w specjalnej ofercie najmu krótkoterminowego Kinto One dla firm. To może być dobre rozwiązanie jeśli np. zamówiłeś już swój samochód, ale na odbiór będziesz czekał rok albo dłużej. Przez ten rok (albo dłużej) możesz jeździć RX-em Final Edition, bo w ramach Kinto One możesz wynająć go na 12 lub 18 miesięcy, bez opłaty wstępnej z niską ratą miesięczną.

Obecnie RX 300 (ten z silnikiem benzynowym) kosztuje w od 2 884 zł netto miesięcznie, a hybrydowy RX 450h dostępny jest od 3 769 zł netto miesięcznie. Powyższe parametry dotyczą umowy zawieranej na 12 miesięcy, z limitem rocznego przebiegu wynoszącym 20 tys. km. Leasing na RX450h zaczyna się natomiast od 2 tys. zł miesięcznie. Zostawiam odnośnik do szczegółów finansowania Lexusa RX Final Edition.

Jak wspomniałem oferta Final Edition jest limitowana, a ogranicza ją 200 dostępnych egzemplarzy. Są jeszcze dostępne, ale trzeba się pospieszyć. 

 

 

 

PS Osobiście polecałbym zainteresować się również dwoma innymi modelami Lexusa. Dlaczego? Wyjaśniam poniżej.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez PremiumMoto.pl | Official (@michal_sztorc_official)

 

Hej! A widziałeś już znany i lubiany Instagram PremiumMoto? >>
close-image