mercedes klasy t prezentacja 1

Mercedes klasy T – kombivan klasy premium? | Co potrafi klasa T

Mercedes klasy T to całkowita nowość w ofercie samochodów osobowych Mercedesa. Przynajmniej teoretycznie, bo w praktyce wszyscy dobrze wiemy, że na rynku jest już coś takiego, jak osobowa wersja użytkowego Citana, która jest bardzo blisko klasy T. Tak czy inaczej, w słowniku Mercedesa literki T jeszcze nie było. Postanowiłem więc przyjrzeć się jej bliżej i opowiedzieć Ci o tym, co (klasa T) ma do zaoferowania.

Przeglądając oficjalną stronę Mercedesa, możesz odnieść wrażenie, że Mercedes sam nie do końca wie, jak podejść do klasy T. Chodzi o to, że Mercedes jako marka podzielona jest na dwie części.

Mamy Mercedes-Benz Cars, czyli samochody osobowe od klasy A do klasy V. Zaraz obok, ale jednak oddzielnie, mamy też Mercedes-Benz Vans, czyli część skupiającą wszystkie użytkowe modele Mercedesa.

Na oficjalnej stronie Mercedesa nie znajdziesz więc informacji o Vito, Citanie czy Sprinterze. No bo gdzie i jak postawić takiego dostawczego Sprintera obok GLS. Znajdziesz natomiast klasę V oraz klasę T, które w tzw. gruncie rzeczy należą do vanów i są również przedstawione na stronie samochodów użytkowych Mercedesa.

mercedes klasy t prezentacja 4
Nowy Mercedes klasy T – kombivan klasy premium i jedyny kombivan od marki premium na rynku. Co ma do zaoferowania?

 

Klasa T – samochód osobowy czy użytkowy?

Tutaj do zabawy włącza się dział marketingu. Żeby wyróżnić i odróżnić klasę V oraz nową klasę T od ich użytkowych braci (bliźniaków), są one pozycjonowane jako osobowe (a nie użytkowe) modele Mercedesa, wiesz, takie bardziej premium.

Dlaczego o tym wspominam?

Żeby kiedy już postawisz klasę T w swoim garażu, nikt nie wmówił Ci, że jeździsz dostawczakiem. Jeździsz Mercedesem klasy T, czyli kombivanem klasy premium. 

mercedes klasy t prezentacja 5
Wnętrze nowego Mercedesa klasy T. W porównaniu z Citanem można tutaj trochę bardziej zaszaleć jeśli chodzi o wyposażenie, materiały i dodatki. Jest nawet oświetlenie ambiente.

 

Co to jest Mercedes klasy T?

Już tłumaczę. W materiałach prasowych Mercedesa znajdziesz następujące wyjaśnienie:

Klasa T łączy przestronność i funkcjonalność ze stylem i komfortem, jak żaden inny samochód w tym segmencie.

Nieco dalej czytamy:

Klasa T została stworzona specjalnie dla rodzin i entuzjastów aktywnego wypoczynku, którzy potrzebują dużo przestrzeni na co dzień, podczas weekendowych wycieczek lub w związku z aktywnościami sportowymi, ale przywiązują dużą wagę do komfortu i stylu.

Tyle teorii. A jak nowa klasa T przedstawia się w praktyce? 

 

Mercedes klasy T – prezentacja możliwości

Moglibyśmy długo debatować nad tym, czy Mercedes klasy T jest samochodem klasy premium, czy nie. Osobiście spoglądam na rynek w myśl zasady, że każdy samochód od marki premium należy uznawać za premium. Z drugiej strony muszę przyznać, że użytkowe modele Mercedesa są tutaj wyjątkiem, a i sam Mercedes jest wyjątkiem wśród marek premium, bo jako jedyny oferuje samochodu użytkowe. 

Niemniej Mercedesa klasy T uznaję za samochód klasy premium, dlatego też czym prędzej postanowiłem go sprawdzić i przedstawić Ci jego możliwości. Na filmie oczywiście. Zapraszam.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez PremiumMoto.pl | Official (@michal_sztorc_premiummoto)

 

Jeśli wolisz obejrzeć ten materiał na YouTube, to zapraszam poniżej

 

Hej! A widziałeś już znany i lubiany Instagram PremiumMoto? >>
close-image