audi na motor show poznań 2016

Motor Show Poznań 2016 – relacja i zdjęcia

Za nami kolejna edycja Motor Show Poznań. Było jeszcze lepiej niż rok temu. Te największe targi motoryzacyjne w Polsce (i podobno czwarte w Europie) z edycji na edycję ściągają coraz więcej osób. Już podczas dnia prasowego jest tłoczno, a w weekend dla publiczności hale Międzynarodowych Targów Poznańskich przeżywają prawdziwe oblężenie. Czy faktycznie warto wybrać się na Motor Show? Poniższa relacja powinna pomóc Wam w podjęciu decyzji.

W tym roku miałem nie robić zdjęć, wystrzelałem się w Genewie i stwierdziłem, że niecały miesiąc później na Motor Show w Poznaniu nic ciekawszego już nie sfotografuje. No, może kilka hostess. Na wszelki wypadek wziąłem jednak aparat i… nie wytrwałem w postanowieniu. Znalazło się wiele rzeczy wartych uwiecznienia i w większości nie były to samochody, chociaż warto zaznaczyć, że genewskie premiery (BMW M760Li, Jaguar F-Pace czy Audi Q2) wyjątkowo szybko dotarły do Polski. Ale nie będę zanudzał Was furami. No, może wspomnę o dwóch.

Motor Show Poznań – co się dzieje na salonach

Z roku na roku stoiska największych marek stają się coraz bardziej okazałe. W ich aranżacji można dostrzec pomysł na coś więcej niż rozstawienie kilku samochodów na podeście. Pojawiają się nawet elementy wzięte żywcem ze stoisk w Genewie (np. taki kuferek z Rolls-Royce), widać dbałość o detale, staranny dobór hostess i kreacji dla nich.

Jest też hala, która skupia wszystkie marki koncernu VW. Tak jak pisałem przy okazji relacji z Motor Show w roku ubiegłym, na hali Volkswagena można już poczuć się niemal jak w Genewie. Ale Motor Show to już nie tylko grupa VW. Postaram się przybliżyć Wam klimat Motor Show, pokazać coś, czego nie zobaczycie w innych relacjach.

Motor Show Poznań 2016 – zdjęcia

Audi na Motor Show Poznań - kawa
Dzień prasowy na Motor Show Poznań 2016 zacząłem od kawy klasy premium na stosiku Audi. Nawet w Warszawie ciężko znaleźć tak poprawne espresso.

Pozostajemy na stoisku Audi. Dużą niespodzianką był koncepcyjny e-tron quattro. To dzieło Kamila Łabanowicza (na zdjęciu najbliżej samochodu), polskiego projektanta, który już od 9 lat należy do zespołu designerów Audi.

audi e-tron quattro na motor show poznań
Pośród licznych innowacyjnych technologii zastosowanych w Audi e-tron quattro, warto zwrócić uwagę na pierwsze na świecie wykorzystanie diod typu OLED (organic LED). Diody OLED świecą światłem homogenicznym i obywają się bez reflektorów. To przyszłość oświetlenia w samochodach, której prekursorem (ponownie) jest Audi.

Motor Show Poznań 2016 – hostessy

Można było odnieść wrażenie, że na Poznań Motor Show w tym roku było więcej hostess niż samochodów. Przy okazji zachęcam do odwiedzenia galerii z dziewczynami Motor Show Poznań 2015. Porównajcie, czy w tej kwestii poziom również idzie w górę.

Poznań Motor Show 2016
Kontrasty – mocno rzucają się w oczy na Poznań Motor Show. Zaraz obok wytwornej hali Volkswagena, dopieszczonych stoisk Maserati czy Ferrari, mamy prawdziwy festyn z muzyką disco polo w tle. Ja akurat nie przepadam.

Stosika (nie tylko te marek premium) z każdą kolejną edycją Motor Show Poznań stają się coraz bardziej okazałe.

poznan-motor-show-2016 (4 of 20)
Wspominałem na wstępie, że wystawcy coraz większą uwagę zwracają na detale? Oto dowód.

Ekspozycje na Motor Show Poznań 2016 to nie tylko samochody i dziewczyny. Pojawiają się rozmaite gadżety, atrakcje i ciekawostki.

poznan-motor-show-2016 (11 of 20)
Światowe nowości z salonu w Genewie bardzo szybko dotarły do Poznania. Jedną z nich było niewątpliwie BMW M760Li xDrive.

 

poznan-motor-show-2016 (9 of 20)
Teoretycznie pierwszy dzień targów Motor Show to dzień prasowy, przeznaczony dla akredytowanych dziennikarzy. W praktyce okazuje się, że za 100 zł każdy może kupić bilet wstępu i… załapać się na darmowy catering na stoiskach. Taka praktyka (komercyjna sprzedaż biletów w dzień dla prasy) w moim odczuciu nieco psuje wizerunek targów, a tłumy postronnych osób utrudniają prace fotografom i kamerzystom. Do poprawy za rok.

PS Premium tip na przyszłość. Jeżeli planujecie odwiedzić targi Motor Show Poznań, to (jak by nie patrzeć) najlepiej zrobić to właśnie w dzień prasowy. Co prawda cena biletu (100 zł) jest pięć razy wyższa niż w pozostałe dni (20 zł), ale łapiecie się na darmowy catering (sushi w Toyocie było w tym roku całkiem niezłe), wszystkie samochody są pootwierane, ludzi nieco mniej i wrażenia bardziej premium. Chyba że władze targów się zreflektują i (wzorem europejskich imprez tego typu) zrezygnują z tych kilku dodatkowych złotych przychodu na rzecz zapewnienia mediom godziwych warunków pracy w dniu prasowym. Dziękuję za uwagę.

UPDATE: sobota – wygląda na to, że ubiegłoroczny rekord frekwencji na Motor Show Poznań zostanie pobity

 

UPDATE: niedziela – rekordowe Motor Show w Poznaniu.

Biuro Międzynarodowych Targów Poznańskich godzinę po zakończeniu Motor Show Poznań 2016 podsumowało tegoroczną edycję. Hale MTP odwiedziła rekordowa liczba osób – 133 108. Warto odnotować też pierwszą w historii poznańskiego Motor Show europejską premierę samochodu – Hyundaia Elantry.

Hej! A widziałeś już znany i lubiany Instagram PremiumMoto? >>
close-image