Alfa Romeo 4C na polskim rynku ma pojawić się jeszcze w tym roku i będzie kosztować koło 230 tys. zł. To kwota porównywalna z Porsche Cayenne, czyli znaczna. Nie zapomnijmy jednak, że monocoque 4C jest wykonany z włókna węglowego, dzięki czemu masa auta „na sucho” to zaledwie 895 kg. Do tego centralnie umieszczone 1750 TBI, napęd na tył , 240 KM mocy i niepowtarzalna uroda. Czekamy z niecierpliwością.

 

 

Tymczasem mamy dla Was film przedstawiający pieczołowity proces powstawania 4C na taśmach montażowych Maserati w Modenie. Ponad 60 proc. pracy wykonywana jest ręcznie przez ludzi z dyplomami wyższych uczelni, którzy posiadają co najmniej 5-letnie doświadczenie przy produkcji Maserati. Od nas dostają „lajka”

O Autorze

Kim ja w ogóle jestem i co tutaj robię?

Od ponad 10 lat na co dzień, zawodowo zajmuje się motoryzacją, a przede wszystkim testowaniem i opisywaniem dla Was nowych samochodów. Kiedyś jako dziennikarz motoryzacyjny, dzisiaj bardziej jako bloger i freelancer na stałe współpracujący w kilkoma magazynami lifetsylowymi/motoryzacyjnymi. Nowe samochody (nie tylko te premium) to po prostu moja praca. Zdobytą wiedzą i refleksjami dzielę się z Wami tutaj.

Podobne Posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany