audi rsq3 sportback test opinia 2

Audi RS Q3 Sportback – test i wrażenia z jazdy | Zobacz i posłuchaj na filmie

Audi RS Q3 Sportback w konfiguracji za ponad 400 tys. zł obiecuje wyglądem nieco więcej niż jest w stanie zaoferować w trakcie jazdy. Z drugiej strony przy 400 KM do 100 km/h przyspiesza w tempie najszybszych hothatchy, a wrażenia z przyspieszania wzbogaca egzotyczną ścieżką dźwiękową 5-cylindrowej jednostki. Czy Audi RS Q3 Sportback jest więc RS-em wartym polecenia? Zapraszam na wnikliwy test.

Audi RS Q3 Sportback w testowanej przeze mnie konfiguracji nie mogę odmówić naprawdę emocjonującej prezencji. To taki „katalogowy” konfig, który pokazuje pełnie możliwości konfiguratora RS Q3 Sportback. Innymi słowy: na bogato. I z jednej strony wiem, że 400 tys. zł to dosyć sporo jak na Audi z cyferką 3 w nazwie, z drugiej strony ciężko skonfigurować RS Q3 Sportback za więcej niż 400 tys. zł.

Zielone Audi RS Q3 Sportback
Audi RS Q3 Sportback w konfiguracji za 430 tys. zł. Wygląda ja mały supersamochód, ma 5 cylindrów i świetnie jeździ, ale…

 

400 tys. zł to również połowa kwoty, jaką trzeba zapłacić za SUV-a RS przyczajonego na przeciwnym końcu skali wielkości, czyli RS Q8. A RS Q3 Sportback jest od RS Q8 tylko nieznacznie wolniejsze. A jak wypada RS Q3 Sportback w porównaniu z RS Q8 w kwestii wrażeń z jazdy? Czy nuta 5 cylindrów ustawionych w jednym rzędzie może równać się tej generowanej przez 8 cylindrów ułożonych w kształt litery V? Obejrzyj test RS Q3 (i RS Q8) i przekonaj się.

Zielone Audi RS Q3 Sportback
Jeśli Audi RS Q3 to tylko w wersji Sportback. Dlaczego? Bo nadwozie Sportbacka znacznie lepiej komponuje się z duchem RS.

 

Audi RS Q3 Sportback brzmienie, osiągi i wrażenia z jazdy na filmie

Audi RS Q3 Sportback było bohaterem kolejnego odcinka z cyklu „Fura z bani”. A to oznacza, że bardzo dokładnie je dla Ciebie sprawdziłem. Opowiadam o tym, co dzieje się na zewnątrz, zabieram Cię do środka, a potem ruszamy na jazdę testową. Piszę „my”, bo w cyklu „Fura z bani” oglądasz wszystko moimi oczami, tak jakbyś testował samochód razem ze mną.

Audi RS Q3 Sportback wnętrze
Wnętrze RS Q3 Sportback – trochę Alcantary, trochę włókna węglowego i sporo wysokiej jakości wykonania. Najbardziej przypadła mi do gustu kierownica przejęta z RS Q8, czyli niemal identyczna jak w Lamborghini Urusie. 

 

Na filmie sporo opowiadam o emocjach i wrażeniach, jakie daje takie RS Q3 Sportback w trakcie ostrzejszej jazdy. I chociaż są one porównywalne z 4-napędowymi hotchatchami, to niestety brakuje im nieco pikanterii, jakie oferują najnowsze hothatche z driftowimi zapędami. Zapraszam na film. 

 

A może wolisz mnie ostentacyjnego RS-a? Sprawdź mój test Audi RS 3.

Hej! A widziałeś już znany i lubiany Instagram PremiumMoto? >>
close-image