Wiesz, kiedy wydech w Twoim samochodzie jest naprawdę głośny? Kiedy producent musi instalować w nim system, pozwalający ograniczyć intensywność łomotu wydobywającego się z rur wydechowych. O tym, dlaczego głośny wydech to jeden z najpiękniejszych elementów samochodu pisałem Wam już w poprzednim dzienniku. Dzisiaj pozostaję w temacie. 

Dobra, przyznaję się. Nie zawsze jestem na bieżąco z nowościami w świecie motoryzacji. Czasami nie ma czasu żeby przeglądnąć nawet najważniejsze serwisy moto. Ale staram się nadrabiać zaległości.

Wczoraj nadrobiłem zaległości w kwestii nowego Forda Mustanga. I dopiero teraz dowiedziałem się, że Ford wprowadził w nim coś takiego, jak „tryb dobrego sąsiada”. Wiedziałem, że dodali 10-biegowy automat, ulepszyli zawieszenie, wzmocnili V8 i poprawili wnętrze. Ale „tryb dobrego sąsiada”? Nie wiem, jaki cudem przegapiłem coś takiego. Jeżeli „tryb dobrego sąsiada” umknął również tobie, to zapraszam. Poznajmy go razem.

Nowo wprowadzony aktywny zawór spalin układu wydechowego oznacza, że kierowcy mogą po raz pierwszy dostosować intensywność dźwięku układu wydechowego Mustanga do swoich nastrojów i scenariusza jazdy. Innowacyjny Tryb Dobrego Sąsiada można zaprogramować tak, aby automatycznie ograniczał głośność wydechu we wcześniej zaprogramowanych porach dnia, unikając w ten sposób zakłócania spokoju sąsiadów, zwłaszcza podczas rozruchu legendarnego 5-litrowego V8 wczesnym rankiem.

Jestem w stanie zaakceptować takie rozwiązanie.

Przypomina mi się historia z wprowadzeniem do oferty dodatków Porsche sportowego – głośniejszego – układu wydechowego, aktywowanego przyciskiem na tunelu środkowym. To opcja która, została wymyślona przez pracownika działu Exclusive (wiecie, tego działu od zaspokajania potrzeb najbardziej wymagających klientów). Opracował to rozwiązanie jako ratunek dla jednego z klientów, którego żona miała poważne zastrzeżenia do donośnego dźwięku wydechu 911. Ten dodatek cieszył się taką popularnością, że w 1996 roku trafił do stałej oferty i ku uciesze wielu jest z nami do dziś.

PremiumMotto na dziś: posiadając drogi i głośny samochód, nadal możesz być dobrym sąsiadem

Przy okazji zachęcam do zerknięcia do galerii z mojej wyprawy Fordem Mustangiem w Dolomity. Siadło kilka dobrych zdjęć.

 

 

Dzienniki PremiumMoto.pl to krótkie, cykliczne wpisy, w których na bieżąco opowiadam Wam o tym, co dzieje się na blogu, kiedy myślicie, że na blogu nie dzieje się nic. Bo dzieje się dużo i chcę, abyście uczestniczyli w tych wydarzeniach. Dzienniki to takie Instastory tylko w oldschoolowym, klasycznym wydaniu. Nowy wpis przynajmniej raz w tygodniu. A po najbardziej aktualny przegląd wydarzeń zapraszam na tradycyjne Instastory.

O Autorze

Avatar

Kim ja w ogóle jestem i co tutaj robię? Od ponad 10 lat zawodowo testuję i recenzuję nowe modele samochodów. Kiedyś jako dziennikarz motoryzacyjny, dzisiaj bardziej niezależnie i lifestyle’owo, jako bloger i freelancer. Staram się wyjaśniać, doradzać i pomagać Wam w Waszych motoryzacyjnych problemach. Nowe samochody to po prostu moja praca. Szczególnie te klasy premium, ponieważ cenię sobie komfort, dbałość o detale oraz emocje, które wynikają z połączenia tych dwóch aspektów.

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

CHWILECZKĘ, NIE ZAMYKAJ MNIE, NIE JESTEM REKLAMĄ.

JESTEM ZAPROSZENIEM NA INSTAGRAMOWY PROFIL PREMIUMMOTO!

WARTO ZAJRZEĆ!

OK, TERAZ MOŻESZ MNIE ZAMKNĄĆ.

close-link
Hej! A widziałeś już znany i lubiany Instagram PremiumMoto? >>
close-image