Odkąd  Skoda została włączona w struktury Volkswagena minęło już ponad 20 lat. Obecnie Czeska marka zyskuje coraz potężniejszą i coraz bardziej znaczącą pozycję w niemieckiej rodzinie, a na naszym rynku bije VW w wynikach sprzedaży już od dłuższego czasu. Skoda wcisnęła gaz do podłogi!

 


Skoda uskrzydlona sukcesem, wyznaczyła sobie ambitny plan. Rozpoczyna „modelową ofensywę”, której celem jest zwiększenie globalnej sprzedaży do 1,5 miliona samochodów, do 2018 roku. W najbliższych latach Czesi chcą więc systematycznie prezentować przynajmniej jeden nowy model w ciągu roku, pojawiając się w zupełnie dla siebie nowych segmentach.

Czesi ujawnili właśnie nowe zdjęcia swojego zdumiewającego modelu koncepcyjnego – VisionD. Prototyp został zaprezentowany już w marcu 2011 podczas salonu samochodowego w Genewie i odważnie demonstruje kierunek stylistyczny dla samochodów Skody w przyszłości. To zapowiedź zupełnie nowej Octavii, która może pojawić się już pod koniec przyszłego roku.

A przyszły rok będzie niezwykle istotny dla Skody, która planuje wprowadzić jeszcze jeden nowy model. Oprócz Octavii  poznamy pięcioosobowego liftbacka, którego zapowiedź mieliśmy okazję podziwiać we wrześniu podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie pod nazwą Mission L. Samochód ma podbić rynki nie tylko europejskie, ale i światowe. Do konceptu Mission L Czesi podeszli bardzo purystycznie – proste, ale efektowne kształty, mają w sobie silnego sportowego ducha. To zdecydowanie powiew świeżości i młodzieńczego entuzjazmu, w koncepcie, który w wersji produkcyjnej ma odziedziczyć legendarną nazwę Rapid. Finalną wersję nowego modelu ujrzymy już w marcu w Genewie.

O Autorze

Avatar

Kim ja w ogóle jestem i co tutaj robię? Od ponad 10 lat zawodowo testuję i recenzuję nowe modele samochodów. Kiedyś jako dziennikarz motoryzacyjny, dzisiaj bardziej niezależnie i lifestyle’owo, jako bloger i freelancer. Staram się wyjaśniać, doradzać i pomagać Wam w Waszych motoryzacyjnych problemach. Nowe samochody to po prostu moja praca. Szczególnie te klasy premium, ponieważ cenię sobie komfort, dbałość o detale oraz emocje, które wynikają z połączenia tych dwóch aspektów.

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

CHWILECZKĘ, NIE ZAMYKAJ MNIE, NIE JESTEM REKLAMĄ.

JESTEM ZAPROSZENIEM NA INSTAGRAMOWY PROFIL PREMIUMMOTO!

WARTO ZAJRZEĆ!

OK, TERAZ MOŻESZ MNIE ZAMKNĄĆ.

close-link
Hej! A widziałeś już znany i lubiany Instagram PremiumMoto? >>
close-image