Ford Focus ST to o obecnie najmocniejsza seryjnie produkowana odmiana tego modelu. Auto ma się pojawić na rynku jeszcze w 2012 roku.

 

 

 

 

Zapowiedź Forda Focusa ST zaprezentowano na salonie samochodowym w Paryżu w 2010 roku. Z przedstawionych wtedy informacji wynika, że nowy Focus ST będzie napędzany dwulitrowym EcoBoostem o mocy około 250 KM.

U dilerów Forda w USA można już składać zamówienia na wersję ST. Od standardowego Focusa różni się ona obniżonym i usztywnionym zawieszeniem, bardziej agresywną stylizacją zewnętrzną , sportowymi akcentami wewnątrz i oczywiście mocniejszym silnikiem. Do wyboru są też dwie skrzynie biegów. W podstawie otrzymamy sześciobiegową skrzynię manualną, a dwusprzęgłowa przekładania Powershif to opcja, która wymaga dopłaty.

Ciekawostką jest fakt, że pierwsze 1000 osób, które zamówią usportowionego Focusa, w prezencie otrzymają system kamer GoPro Hero 2 HD. Dzięki temu zestawowi nowi właściciele będą mogli upamiętnić kilometry przejechane swoim nowym Focusem.

O Autorze

Kim ja w ogóle jestem i co tutaj robię?

Od ponad 10 lat na co dzień, zawodowo zajmuje się motoryzacją, a przede wszystkim testowaniem i opisywaniem dla Was nowych samochodów. Kiedyś jako dziennikarz motoryzacyjny, dzisiaj bardziej jako bloger i freelancer na stałe współpracujący w kilkoma magazynami lifetsylowymi/motoryzacyjnymi. Nowe samochody (nie tylko te premium) to po prostu moja praca. Zdobytą wiedzą i refleksjami dzielę się z Wami tutaj.

Podobne Posty

Jedna odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany