Ford Focus ST to o obecnie najmocniejsza seryjnie produkowana odmiana tego modelu. Auto ma się pojawić na rynku jeszcze w 2012 roku.

 

 

 

 

Zapowiedź Forda Focusa ST zaprezentowano na salonie samochodowym w Paryżu w 2010 roku. Z przedstawionych wtedy informacji wynika, że nowy Focus ST będzie napędzany dwulitrowym EcoBoostem o mocy około 250 KM.

U dilerów Forda w USA można już składać zamówienia na wersję ST. Od standardowego Focusa różni się ona obniżonym i usztywnionym zawieszeniem, bardziej agresywną stylizacją zewnętrzną , sportowymi akcentami wewnątrz i oczywiście mocniejszym silnikiem. Do wyboru są też dwie skrzynie biegów. W podstawie otrzymamy sześciobiegową skrzynię manualną, a dwusprzęgłowa przekładania Powershif to opcja, która wymaga dopłaty.

Ciekawostką jest fakt, że pierwsze 1000 osób, które zamówią usportowionego Focusa, w prezencie otrzymają system kamer GoPro Hero 2 HD. Dzięki temu zestawowi nowi właściciele będą mogli upamiętnić kilometry przejechane swoim nowym Focusem.

O Autorze

Avatar

Kim ja w ogóle jestem i co tutaj robię? Od ponad 10 lat zawodowo testuję i recenzuję nowe modele samochodów. Kiedyś jako dziennikarz motoryzacyjny, dzisiaj bardziej niezależnie i lifestyle’owo, jako bloger i freelancer. Staram się wyjaśniać, doradzać i pomagać Wam w Waszych motoryzacyjnych problemach. Nowe samochody to po prostu moja praca. Szczególnie te klasy premium, ponieważ cenię sobie komfort, dbałość o detale oraz emocje, które wynikają z połączenia tych dwóch aspektów.

Podobne posty

Jedna odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Moja matka mówi, że profil na Instagramie to jedyne, co mi się w życiu udało. 
Zapraszam w wolnej chwili.

close-link