85. urodziny GM Design – niezwykła galeria

General Motor Design jest pierwszym i największym centrum projektowym posiadającym siec 10 biur w siedmiu krajach. Ponad 1900 osób zatrudnionych w GM Design odpowiada za opracowywanie każdego koncepcyjnego i produkcyjnego samochodu koncernu GM. W tym miesiącu GM Design obchodzi 85. urodziny. Zobaczcie co zdążyli stworzyć przez ten czas.

 

 

 

Korzenie GM Design sięgają końca lat 20. XX wieku, kiedy to w Detroit powstało GM „Art and Colour Section” – pierwsze w przemyśle samochodowym studio projektowe, mieszczące się w jednym pomieszczeniu. Na czele przedsięwzięcia staną Harley Earl, który swoją karierę rozpoczął od projektowania karoserii dla samochodów hollywoodzkich aktorów.

 

Obecnie GM Design zatrudnia 1900 osób w dziesięciu centrach w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Korei, Chinach, Australii, Brazylii oraz w Indiach.

 

Nasze wartości sprzed 85 lat są wciąż aktualne: rolą projektanta jest tworzenie cudownie nakreślonych karoserii o uwodzicielskich proporcjach, oraz wnętrz, z którymi nawiązujesz intymną relację – mówi Ed Welburn, w-ce prezes GM global design

 

Zobaczcie galerię rozmaitych modeli, które zostały stworzone właśnie przez GM Design na przestrzeni ostatnich 85 lat

 

 

 

Hej! A widziałeś już znany i lubiany Instagram PremiumMoto? >>
close-image