Audi RS6 Avant w Polsce od 499 280 zł

Poznaliśmy polskie ceny Audi RS6 Avant. Jedno z najszybszych na świecie seryjnie produkowanych kombi kosztuje u nas 499 280 zł. To dużo mniej od nieco szybszego Mercedesa klasy E od AMG. Dodatkowo sportowe kombi od Audi posiada bogate wyposażenie standardowe.

 

 

 

RS6 Avant, mimo swoich imponujących osiągów musi zadowolić się dyplomatycznym określeniem „jedno z najszybszych kombi na świecie”. Zawdzięcza je oczywiście Mercedesowi klasy E od AMG (i CLS-owi Shooting Brake). Oba kombi z gwiazdą na masce w mocniejszej, 585-konnej wersji do 100 km/h przyspieszają w 3,7 s. RS6 Avant potrzebuje na to 3,9 s, ale jest za to sporo tańszy i ma bardzo bogate wyposażenie seryjne no i 565-litrowy bagażnik.

Audi RS 6 Avant polskie ceny

Za niecałe 0,5 mln zł otrzymujemy sportowe kombi napędzane 4-litrowym silnikiem V8 o mocy 560 KM, które do 100 km/h przyspiesza w 3,9 s i maksymalnie rozpędzi się do 305 km/h. W standardzie o niezapomniane wrażenia za kierownicą troszczą się pneumatyczne zawieszenie, system Audi drive select diametralnie zmieniający charakterystykę wszystkich podstawowych systemów auta (skrzyni, zwieszenia, układu kierowniczego, dyferencjału…), sportowy mechanizm różnicowy oraz dynamiczny układ kierowniczy którego przełożenie uzależnione jest od prędkości.

W opcji natomiast Audi oferuje sportowy układ wydechowy RS z czarnymi nakładkami na końcówkach rur czy węglowo-ceramiczny układ hamulcowy.

Audi RS6 pomimo mocno sportowego charakteru to również komfort. W tej kwestii w wyposażeniu seryjnym nowego Audi RS 6 Avant znajdziemy automatyczną, czterostrefową klimatyzację, system nawigacji MMI Navigation plus z panelem dotykowym MMI touch i system nagłaśniający Audi sound system z dziesięcioma głośnikami.

W najnowszej generacji RS6 Avant imponujące osiągi nie pociągają za sobą nadmiernego zużycia paliwa. Producent deklaruje, że dzięki zastosowaniu systemu Cylinder On Demand (przy małym obciążeniu pracują cztery z ośmiu cylindrów), zużycie paliwa w trybie jazdy mieszanej wynosi jedynie 9,8 litra na 100 km.

 

Dealerzy Audi już na was czekają.

 

Hej! A widziałeś już znany i lubiany Instagram PremiumMoto? >>
close-image