Maja Włoszczowska i Ford Polska

Rowery i samochody, czyli o sztuce łączenia hobby z… hobby | Maja (i Ford) Explorer

Tak to już się przyjęło w marketingu, że marki lubią nawiązywać współprace z osobami powszechnie znanymi i lubianymi. Marki motoryzacyjne specjalizują się w takich współpracach i niemal każda może pochwalić się ambasadorem lub partnerem. Najświeższym i najlepszym przykładem jest Maja Włoszczowska, która nawiązała współpracę z Ford Polska, przesiadła się do Forda Explorera i w ramach projektu „Maja Explorer” wyruszyła w Polskę… a ja razem z nią.

Kolarstwo, szczególnie jego bardziej wyczynowe odmiany, z sezonu na sezon staje się coraz popularniejsze. Enduro (ostre zjazdy i długie podjazdy) oraz gravel (jazda po płaskim ale niekoniecznie równym) przyciągają coraz więcej kolarzy amatorów, którzy szybko wchodzą na wyższe stopnie wtajemniczenia.

Wygląda na to, że markom motoryzacyjnym również coraz bardziej podobają się rowery. Nic dziwnego, nie od dziś wiadomo, że rowery i samochody (w przeciwieństwie do rowerzystów i kierowców) świetnie się uzupełniają. Poza tym promowanie aktywnego i sportowego lifestyle’u oraz możliwość dotarcia przez kolarskich ambasadorów do osób, którym taki lifestyle jest bliski zawsze się sprawdzają. I słusznie, bo ile można eksploatować piłkę, piłkarzy, skoki narciarskie, skoczków narciarskich i Joannę Brodzik…

 

Maja Włoszczowska i Ford Explorer ruszają w Polskę

Niedawno marka Cupra w Polsce związała się z Szymonem Godźkiem – gościem, który w powietrzu robi z rowerem rzeczy, jakich nie robi nikt inny na świecie. Mercedes-Benz w ramach globalnej akcji już od kilku lat jest tytularnym sponsorem pucharu świata w zjeździe na rowerach górskich. Z kolei Maja Włoszczowska, która właśnie zakończyła profesjonalną karierę sportowca, wpadła w objęcia Ford Polska. I według mnie świetnie do siebie pasują. 

Maja Włoszczowska i Ford Polska
Mariusz Jasiński – dyrektor komunikacji i PR Ford Polska przekazuje Mai Włoszczowskiej kluczyki do Forda Explorera. Jestem pewien, że z tej współpracy wyniknie sporo ciekawych inicjatyw, bo zarówno Maja jaki i Ford Polska lubią aktywny styl życia. 

Przyznam, że jako gość, który ostatnie 20 letnich sezonów podporządkował zjeżdżaniu na rowerze z każdej góry, na którą można wjechać wyciągiem i wszystkie oszczędności roztrwonił na tytanowe śruby do roweru, cieszę się, że motoryzacja i kolarstwo zbliżają się ku sobie. Dzięki temu pełniej niż do tej pory mogę połączyć hobby (kolarstwo grawitacyjne) z pracą… drugim hobby (motoryzacją).

Żaden coach rozwoju osobistego nie wspomni Wam o tym, że szczęście w życiu daje nie tylko łączenie hobby z pracą. Można też połączyć hobby z innym hobby i spróbować przełożyć to na pracę. Mi udała się ta sztuka. I tutaj docieramy do meritum wpisu, czyli sześcioodcinkowego cyklu „Maja Explorer”, którego pierwszy odcinek właśnie pojawił się na Youtube Ford Polska. 

 

Maja Explorer – o co chodzi?

„Maja Explorer” to projekt Ford Polska, w ramach którego Maja Włoszczowska za kierownicą Forda Explorera podróżuje po Polsce i odkrywa dla Was ciekawe i nieoczywiste miejsca na rower. Przy okazji opowiada o rozmaitych formach kolarstwa, dzieli się rowerowym doświadczeniem, poznaje intrygujących ludzi i generalnie poświęca mnóstwo energii, aby do tego poznawania i odkrywania zainspirować również nas.

maja explorer - backstage
Kiedy oprócz rękawów zakasuję również nogawki, to znaczy, że będzie dużo się działo.

Nie jest już (chyba) tajemnicą, że jestem mocno zaangażowany w ten projekt, a gdyby w filmie były napisy końcowe, to moje nazwisko figurowałoby pod nagłówkiem „scenariusz i reżyseria„. Nie chwalę się, może jedynie usprawiedliwiam moją mniejszą aktywność tutaj i w social mediach, bo mocno zaangażowałem się w bieganie za Mają.

W przygotowanie „Maja Explorer” wraz z utalentowanymi operatorami, dźwiękowcami i montażystami włożyliśmy mnóstwo serca, siły i czasu. Jak na explorerów (czyt. odkrywców) przystało, chcieliśmy pokazać rzeczy, jakich na YT o rowerach nie pokazywał jeszcze nikt, a na pewno nie w ten sposób. Zadbaliśmy o to, aby cykl „Maja Explorer” był wartościowy i inspirujący dla wszystkich rowerzystów, niezależnie, czy w ich rowerach jest koszyczek i dynamo, czy tylny amortyzator o skoku ponad 160 mm. 

maja explorer - backstage
Maja dzielnie i cierpliwie znosiła fanaberie scenarzysty i operatora…

 

Maja Explorer – co dalej?

Nie zdradzę, gdzie zabierzemy Was w kolejnych odcinkach, ani co przed Wami odkryjemy, ale kilka zdjęć z tzw. backstage może odsłoni rąbki Polski, które odwiedziliśmy wraz z Mają Włoszczowską, jej rowerami i Fordem Explorerem.

Kolejne odcinki będą pojawiać się regularnie na Youtube Ford Polska, a ja tymczasem zapraszam na pierwszy odcinek, w którym Maja odkrywa przed Wami swoje rodzinne strony, miejsca pierwszych gleb, rekreacji i ciężkich treningów.

maja explorer - backstage

 

Zmęczony pracą? Pora zainwestować w hamak klasy premium

 

Maja Explorer UPDATE #1

Właśnie pojawił się drugi odcinek z cyklu Maja Explorer. Odcinek bliski mojemu sercu i mojej wizji kolarstwa – mało podjeżdżania, dużo ostrego zjazdu pod rękę z grawitacją. Warto sprawdzić i spróbować. 

 

Maja Explorer UPDATE #2

Minął kolejny tydzień a to oznacza, że na kanale Ford Polska pojawił się kolejny odcinek z cyklu Maja Explorer. Po intensywniejszej jeździe na Czarnej Górze w II odcinku, tym razem wybraliśmy się z Mają w moje rodzinne okolice w poszukiwaniu komfortu, relaksu i… najlepszego bikefitera w Polsce.

 

Maja Explorer UPDATE #3

Właśnie pojawił się 4. odcinek z cyklu Maja Explorer. Tym razem w myśl powiedzenia „najciemniej jest pod latarnią”, Maja zawitała do Warszawy. Tutaj odkrywa jedną z najbardziej oryginalnych tras kolarstwa górskiego by chwilę potem odkryć tajemnicę mazowieckiej Toskanii. Zapraszam po kolejną dawkę rowerowych inspiracji.

Hej! A widziałeś już znany i lubiany Instagram PremiumMoto? >>
close-image