Już w styczniu 2012 roku w europejskich salonach pojawią się pierwsze egzemplarze najnowszego wcielanie Nissana GT-R. „Godzilla” ma mieć jeszcze więcej mocy, jeszcze lepszą skrzynię biegów i zmodyfikowane zawieszenie.

 

Jak twierdzi Nissan, najnowsza wersja, jest jednocześnie najefektywniejszą z dotychczas oferowanych: wyróżniają ją nie tylko jeszcze lepsze osiągi, ale także mniejsze zużycie paliwa i obniżone wartości emisji. Oprócz dodatkowych koni mechanicznych GT‑R na 2012 rok otrzymał nowo opracowane asymetryczne zawieszenie kompensujące zwiększone obciążenie pojazdu po stronie kierowcy (w wersjach przeznaczonych do ruchu lewostronnego), zmodyfikowaną charakterystykę układu przeniesienia napędu oraz wzmocnione i usztywnione nadwozie zwiększające precyzję prowadzenia.

[stream provider=video flv=x:/www.premiummoto.pl/wp-content/uploads/2011/11/85150_1_5.mp4 embed=true share=false width=575 height=325 dock=true controlbar=over bandwidth=high title=Nowy Nissan GT-R autostart=false /]

W skrócie:

  • Większa moc (550KM), mniejsze spalanie i obniżona emisja
  • Unikatowa asymetryczna konfiguracja zawieszenia w samochodach z kierownicą po prawej stronie
  • Udoskonalona charakterystyka mechanizmu zmiany przełożeń
  • Specjalny wyścigowy olej w mechanizmie różnicowym
  • zmocnione nadwozie zwiększające precyzję prowadzenia
  • Ceramiczne tarcze hamulcowe – opcja zależna od wersji wyposażenia
  • Nowe głośniki niskotonowe Bose® Precision Sound System
  • Kamera cofania w wyposażeniu standardowym
  • Nowa wersja „For TRACK PACK” umożliwiająca pełniejsze wykorzystanie wyczynowych osiągów GT‑R (tylko egzemplarze z kierownicą po prawej stronie)

 

To będzie już druga ingerencja w ten supersamochód w „przystępnej” cenie. Czy równie udana jak poprzednia? Pierwsze testy już niebawem.

 

O Autorze

Avatar

Kim ja w ogóle jestem i co tutaj robię? Od ponad 10 lat zawodowo testuję i recenzuję nowe modele samochodów. Kiedyś jako dziennikarz motoryzacyjny, dzisiaj bardziej niezależnie i lifestyle’owo, jako bloger i freelancer. Staram się wyjaśniać, doradzać i pomagać Wam w Waszych motoryzacyjnych problemach. Nowe samochody to po prostu moja praca. Szczególnie te klasy premium, ponieważ cenię sobie komfort, dbałość o detale oraz emocje, które wynikają z połączenia tych dwóch aspektów.

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

CHWILECZKĘ, NIE ZAMYKAJ MNIE, NIE JESTEM REKLAMĄ.

JESTEM ZAPROSZENIEM NA INSTAGRAMOWY PROFIL PREMIUMMOTO!

WARTO ZAJRZEĆ!

OK, TERAZ MOŻESZ MNIE ZAMKNĄĆ.

close-link
Hej! A widziałeś już znany i lubiany Instagram PremiumMoto? >>
close-image