Plany i założenia na 2019 były ambitne (podobnie jak na 2018) i raczej niewiele z nich wyszło (podobnie jak w 2018). A nawet gdyby wyszło, to i tak jestem z tych, co nie potrafią się cieszyć z tego, co mają. Bardziej z tych, których dobija to, że jeszcze nie mają. A mieć powinni. Na otarcie łez mam jednak samochody (i motocykle). Wybrałem sześć, które w 2019 roku najskuteczniej poprawiły mi humor.

Dlaczego sześć? Bo wszyscy w ramach podsumowania robią tzw. „best nine”. A ja nie chcę robić, jak wszyscy. Dlatego będzie sześć, a nie dziewięć.

Jeśli jedno zdanie wyjaśnienia nie zaspokoi Twojej ciekawości, to pod zdjęciami podrzucam więcej materiałów o danym samochodzie (lub motocyklu), które sumiennie i pieczołowicie przygotowywałem dla Ciebie przez cały rok.

Lecimy.

1. Toyota Supra

toyota supra

Toyota Supra. Bo kiedy zapomnisz o tych wszystkich kontrowersjach i weźmiesz ją na kręte drogi, to zakochasz się w niej już po pierwszym zakręcie, w którym szybką kontrą złapiesz uciekający tył.

Więcej o Suprze:

 

2. Porsche 911 Speedster

PremiumMoto Michal Sztorc blog instagram 179

Porsche 911 Speedster. Bo kręcenie mocnego, wolnossącego silnika do 9 tys. obrotów to doświadczenie, które sprawia, że stajesz się lepszym człowiekiem. A jeśli ten silnik pracuje w jednym z 1948 egzemplarzy 911, to otrzymujesz totalne motoryzacyjne przeżycie.

Więcej o 911 Speedster:

 

3. Harley-Davidson FXDR

PremiumMoto Michal Sztorc blog instagram 150

Harley-Davidson FXDR. Bo na Harleyu nadal możesz poczuć i zrozumieć, czym jest maszyna z duszą.

Więcej o Harleyu FXDR:

 

5. Jeep Gran Cherokee SRT Trackhawk

PremiumMoto Michal Sztorc blog instagram 147

Jeep Grand Cherokee SRT Trackhawk. Bo jest dopalonym kompresorem środkowym palcem dumnie wyciągniętym w kierunku unijnych ekoterrorystów.

Więcej o Grand Cherokee Trackhawk:

 

5. BMW M5 Competition

bmw m5 competition

BMW M5 Competition. Bo to symbol i pozwala zrozumieć, po co wydawać prawie milion złotych na zdecydowanie za szybkie i zdecydowanie za mocne samochody rodzinne.

Więcej o BMW M5 Competition:

 

6. Alpine A110

alpine a110

Alpine A110. Bo w czasach, w których wszystkie samochody stają się do siebie podobne, Alpine A110 pozostaje inna niż wszystkie samochody.

Więcej o Alpine A110:

 

A jeszcze więcej materiałów z tymi samochodami znajdziecie na Instagramie w zapisanych relacjach. Tam na bieżąco opowiadam, co mnie cieszy, a co smuci (w samochodach).

 

Najgorsze dwa w 2019 roku

Dobra, będzie jeszcze noworoczny gratis ode mnie. Wyżej jest 6 najciekawszych fur 2019. Poniżej będą dwie, które najmniej ujęły mnie za serce. Może nikomu się nie narażę. Na wszelki wypadek dodam tylko, że to będą takie dwa najgorsze z najlepszych, a samo pojawienie się w tym gronie to również wyróżnienie. 

 

1. BMW M135i

bmw m135i f40 2020 test opinia wideo 2

BWM M135i. Bo kiedyś M135/M140i na klapie bagażnika budziło respekt i zapowiadało kurczowe trzymanie się życia za kierownicą, a teraz… nie oznacza już nic ciekawego.

Więcej o BMW M135i

 

2. Porsche Macan 4 cyl.

PremiumMoto Michal Sztorc blog podusmowanie 2019 1

Porsche Macan 4 cyl. Bo może i taki Macan z silnikiem z Golfa/Leona/Octavii to dobry samochód, ale nie poruszył w mojej duszy tej struny, którą poruszają wszystkie inne Porsche.

Więcej o Macanie:

O Autorze

Avatar

Kim ja w ogóle jestem i co tutaj robię? Od ponad 10 lat zawodowo testuję i recenzuję nowe modele samochodów. Kiedyś jako dziennikarz motoryzacyjny, dzisiaj bardziej niezależnie i lifestyle’owo, jako bloger i freelancer. Staram się wyjaśniać, doradzać i pomagać Wam w Waszych motoryzacyjnych problemach. Nowe samochody to po prostu moja praca. Szczególnie te klasy premium, ponieważ cenię sobie komfort, dbałość o detale oraz emocje, które wynikają z połączenia tych dwóch aspektów.

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

CHWILECZKĘ, NIE ZAMYKAJ MNIE, NIE JESTEM REKLAMĄ.

JESTEM ZAPROSZENIEM NA INSTAGRAMOWY PROFIL PREMIUMMOTO!

WARTO ZAJRZEĆ!

OK, TERAZ MOŻESZ MNIE ZAMKNĄĆ.

close-link
Hej! A widziałeś już znany i lubiany Instagram PremiumMoto? >>
close-image