Dlaczego warto mieć wideorejestratory?

Wideorejestratory to w dzisiejszych czasach sprzęt niezbędny dla każdego rozsądnego kierowcy. Zapotrzebowanie na produkty takie jak kamery samochodowe, uchwyt na telefon do samochodu, uchwyt grawitacyjny, uchwyt magnetyczny, uchwyt na szybę stale wzrasta. Wynika to z konieczności zadbania o bezpieczeństwo jazdy, zwłaszcza że na drogach pojawia się coraz więcej pojazdów, przez co jest większe ryzyko kolizji i wypadków. W artykule wyjaśniamy, dlaczego warto korzystać z wideorejestratorów i urządzeń zwiększających bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. 

 

1. Dlaczego trzeba mieć rejestrator jazdy?

2. Wideorejestratory dla wszystkich

3. Co dają kamery samochodowe? Najlepsza na rynku kamera samochodowa

 

Wideorejestrator powinien być na wyposażeniu dosłownie każdego samochodu. Warto wyposażyć w taki sprzęt nie tylko samochody prywatne, ale i auta służbowe. Za pomocą wideorejestratora można odtworzyć niebezpieczną sytuację na drodze i dojść do tego, kto faktycznie jest winny wypadku lub kolizji drogowej. Zdecydowana większość kierowców robi wszystko, by jeździć zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Nie da się jednak wykluczyć osób chcących się popisać łamaniem zasad.

Może to chodzi o osoby świadomie przekraczające dozwoloną prędkość, osoby pod wpływem alkoholu lub o osoby zwyczajnie spieszące się do celu podróży. Może się przytrafić, że ktoś zbiegnie z miejsca wypadku. Największy problem jest, gdy nie ma świadków lub monitoringu. Dlatego wideorejestratory są niezastąpione w dzisiejszym świecie. Dzięki nim sprawca zdarzenia nie pozostanie bezkarny. 

 

Dlaczego trzeba mieć rejestrator jazdy?

Wideorejestrator przyda się każdemu przezornemu kierowcy. Rejestrator jazdy może być używany w każdych warunkach jazdy. Nie ma znaczenia, czy jest to wyjazd na krótką wycieczkę za miasto, czy przejazd z jednego krańca Polski na drugi. Nikt nie jest w stanie przewidzieć tego, co w danej chwili może wydarzyć się na drodze. Chwila nieuwagi i każdy może być ofiarą lub sprawcą kolizji, lub wypadku. Problem zaczyna się, gdy z miejsca zdarzenia zbiega sprawca lub sprawca chce wmówić policji, że to on jest ofiarą.

Nieuczciwe osoby mogą też usiłować „podpiąć” pod kolizję wcześniejsze stłuczki. Od takich sytuacji uwalnia każdego kierowcę wideorejestrator, który ma uruchomione nagrywanie. Na rynku jest dość szeroka oferta tego typu produktów. Rejestratory jazdy są w różnych cenach. Każdy może samodzielnie podłączyć wideorejestrator lub może zlecić taką usługę profesjonalistom. Warto pamiętać, że bezpieczeństwo jazdy zwiększa odpowiedni uchwyt magnetyczny na telefon. Są to rozwiązania na każdą kieszeń. 

 

Wideorejestratory dla wszystkich

Jeśli chodzi o wideorejestratory, powinny mieć one szeroki kąt widzenia. Chodzi o to, by zapewniały odpowiedni zakres rejestrowania obrazu. Produkty no name lub najtańsze dadzą niską jakość nagrania, lub mogą wykazywać problemy z nagrywaniem, a nawet zniekształcać obraz. Fatalna rozdzielczość nie może mieć racji bytu w tego typu rozwiązaniach. Dlatego tak ważny w tym przypadku jest renomowany producent. Potrzebne też będą wysokiej jakości karty pamięci. Kierowcy, którzy w czasie jazdy chcą mieć na widoku smartfon, mogą zamocować uchwyt na szybę

 

Co dają kamery samochodowe? Najlepsza na rynku kamera samochodowa

Kamera samochodowa powinna mieć moduł GPS. Chodzi tutaj głównie o pomiar prędkości, co w razie wypadku może mieć ogromne znaczenie w ustalaniu, kto rzeczywiście zawinił na drodze. Może to też pomagać w planowaniu przejazdu po danej trasie. Niektóre modele sprawdzą się przy fotoradarach. 

Hej! A widziałeś już znany i lubiany Instagram PremiumMoto? >>
close-image