Prototypowe RENAULT ALPINE A110-50 – video

Na salonie samochodowym w Paryżu w 1962 roku, Renault zaprezentowało berlinettę Alpine A110, która szybko zyskała status kultowego samochodu sportowego. Dokładnie 50 lat później, Renault prezentuje współczesną interpretację Alpiny, stworzoną  by uczcić pamięć przodka. Nazywa się Alpine A110-50. Zobaczcie ją na filmie!

 

 

A110-50 dzieli swoje mechaniczne rozwiązania z wyścigowym Renault Megane Trophy, chociaż minimalny prześwit A110-50 wymagał wprowadzenia kilku modyfikacji w zawieszeniu. Rozstaw osi wynoszący 2,6 m jest identyczny jak w Megane, ale już rozstaw kół jest szerszy i pozwala lepiej panować nad mocą 400 KM i momentem 422 Nm generowanymi przez zmodernizowany, 3,5-litrowy silnik V6 pochodzący z modelu Trophy.

Silnik umieszczono centralnie z tyłu i napędza oczywiście tylną oś. Połączony jest z sześciobiegową, półautomatyczną skrzynią sekwencyjną, która umieszczona jest wzdłużnie za silnikiem, wraz z mechanicznym dyferencjałem o ograniczonym tarciu. Jako że w projekcie A110-50 szczodrze wykorzystano włókno węglowe, cały samochód waży jedynie 880 kg, co przekłada się na niesamowity stosunek mocy do masy wynoszący 460 KM/tonę. To więcej niż w nowym Lamborghini Aventadorze i tyle samo co w Ferrari F12 Berlinetta. Rewelacyjne osiągi gwarantowane. Ponadto brawa dla Renault za obycie się bez napędu hybrydowego.

Tutaj przeczytacie więcej o tym niezwykłym projekcie  
Hej! A widziałeś już znany i lubiany Instagram PremiumMoto? >>
close-image