Na salonie samochodowym w Paryżu w 1962 roku, Renault zaprezentowało berlinettę Alpine A110, która szybko zyskała status kultowego samochodu sportowego. Dokładnie 50 lat później, Renault prezentuje współczesną interpretację Alpiny, stworzoną  by uczcić pamięć przodka. Nazywa się Alpine A110-50. Zobaczcie ją na filmie!

 

 

A110-50 dzieli swoje mechaniczne rozwiązania z wyścigowym Renault Megane Trophy, chociaż minimalny prześwit A110-50 wymagał wprowadzenia kilku modyfikacji w zawieszeniu. Rozstaw osi wynoszący 2,6 m jest identyczny jak w Megane, ale już rozstaw kół jest szerszy i pozwala lepiej panować nad mocą 400 KM i momentem 422 Nm generowanymi przez zmodernizowany, 3,5-litrowy silnik V6 pochodzący z modelu Trophy.

Silnik umieszczono centralnie z tyłu i napędza oczywiście tylną oś. Połączony jest z sześciobiegową, półautomatyczną skrzynią sekwencyjną, która umieszczona jest wzdłużnie za silnikiem, wraz z mechanicznym dyferencjałem o ograniczonym tarciu. Jako że w projekcie A110-50 szczodrze wykorzystano włókno węglowe, cały samochód waży jedynie 880 kg, co przekłada się na niesamowity stosunek mocy do masy wynoszący 460 KM/tonę. To więcej niż w nowym Lamborghini Aventadorze i tyle samo co w Ferrari F12 Berlinetta. Rewelacyjne osiągi gwarantowane. Ponadto brawa dla Renault za obycie się bez napędu hybrydowego.

Tutaj przeczytacie więcej o tym niezwykłym projekcie  

O Autorze

Avatar

Kim ja w ogóle jestem i co tutaj robię? Od ponad 10 lat zawodowo testuję i recenzuję nowe modele samochodów. Kiedyś jako dziennikarz motoryzacyjny, dzisiaj bardziej niezależnie i lifestyle’owo, jako bloger i freelancer. Staram się wyjaśniać, doradzać i pomagać Wam w Waszych motoryzacyjnych problemach. Nowe samochody to po prostu moja praca. Szczególnie te klasy premium, ponieważ cenię sobie komfort, dbałość o detale oraz emocje, które wynikają z połączenia tych dwóch aspektów.

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

CHWILECZKĘ, NIE ZAMYKAJ MNIE, NIE JESTEM REKLAMĄ.

JESTEM ZAPROSZENIEM NA INSTAGRAMOWY PROFIL PREMIUMMOTO!

WARTO ZAJRZEĆ!

OK, TERAZ MOŻESZ MNIE ZAMKNĄĆ.

close-link
Hej! A widziałeś już znany i lubiany Instagram PremiumMoto? >>
close-image