Mimo, że produkowane od 2003 roku Gallardo jest już niemal weteranem w świecie supersamochodów, w Sant Agata wciąż przygotowują jego kolejne wersje. W 2012 roku ujrzymy Gallardo LP550-2 Spyder. Samochód wyglądać będzie tak samo jak standardowe Gallardo z miękkim dachem LP560-4, zasadnicze zmiany zajdą pod karoserią.

Pamiętacie Gallardo Balboni – limitowaną do 250 egzemplarzy edycję specjalną, właśnie z napędem na tylne koła? Wtedy mieliśmy do czynienia z coupe, teraz przyszedł czas na odpowiednik z miękkim dachem.

Jako, że cała moc przekazywana będzie jedynie na tylne koła, potężny silnik V10 musiał zostać nieco „osłabiony”.  Rozszyfrowując nazwę LP550-2, dowiemy się, że „nowe” kabrio od Lambo będzie dysponować mocą 550 KM, zamiast „standardowego” pakietu 560 KM.

LP 550-2 ma być lżejsze, głównie dzięki zastosowaniu napędu jedynie na jedną, oś zapewniając jeszcze bardziej emocjonujące i precyzyjne prowadzenie.

Czy będzie to ostatnia wariacja na temat Gallardo?

 

 

O Autorze

Avatar

Kim ja w ogóle jestem i co tutaj robię? Od ponad 10 lat zawodowo testuję i recenzuję nowe modele samochodów. Kiedyś jako dziennikarz motoryzacyjny, dzisiaj bardziej niezależnie i lifestyle’owo, jako bloger i freelancer. Staram się wyjaśniać, doradzać i pomagać Wam w Waszych motoryzacyjnych problemach. Nowe samochody to po prostu moja praca. Szczególnie te klasy premium, ponieważ cenię sobie komfort, dbałość o detale oraz emocje, które wynikają z połączenia tych dwóch aspektów.

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

CHWILECZKĘ, NIE ZAMYKAJ MNIE, NIE JESTEM REKLAMĄ.

JESTEM ZAPROSZENIEM NA INSTAGRAMOWY PROFIL PREMIUMMOTO!

WARTO ZAJRZEĆ!

OK, TERAZ MOŻESZ MNIE ZAMKNĄĆ.

close-link
Hej! A widziałeś już znany i lubiany Instagram PremiumMoto? >>
close-image