Z jednej strony trudno mi sobie wyobrazić sytuację, w której ktoś patrzy na Audi Q3 w salonie i mówi: wie pan co, wziąłbym to Q3, ale jakby było takie trochę bardziej, wie pan, jak coupe. Z drugiej strony stawiam kilka gramów CO2 przeciwko fejkowym wydechom, że nowe Audi Q3 Sportback (czyli Q3 tylko trochę bardziej jak coupe) będzie sprzedawać się równie dobrze, co ta tradycyjna odmiana. Poniżej wyjaśniam dlaczego.

Na pierwszy rzut oka Audi Q3 Sportback od „tradycyjnej” odmiany Q3 różni się jedynie bardziej opływową sylwetką (opadającą linią dachu). Zmian stylizacyjnych i tych niewidocznych dla oka jest jednak znacznie więcej. O wszystkich krótko i konkretnie opowiedziałem na filmie. 

 

Audi Q3 Sportback – pierwsze wrażenia

Audi Q3 podczas pierwszych jazd testowych (około 150 km, jakieś 2 godziny za kierownicą) zostawiło po sobie dobre pierwsze wrażenie. Mowa oczywiście o bogato skonfigurowanych egzemplarzach, których ceny przekraczają 160 tys. zł. 

Tak czy inaczej, w dobrej konfiguracji, Audi Q3 Sportback pozytywnie zaskoczyło mnie przede wszystkim w dwóch kwestiach.

Po pierwsze – stylizacja naprawdę budzi emocje. O ile „zwykłe” Q3 pozostawia mnie niewzruszonym, to takie czarne Q3 Sportback S line naprawdę porusza mój motoryzacyjny zmysł estetyki. A to nietypowe w przypadku SUV-a. 

Po drugie – jazda. Nie tyle osiągi – dopóki nie mówimy o RSQ3 – co właściwości jezdne. Już w standardzie tak sportowe, jak tylko sportowe może być „zwykłe” Q3 ze wszystkimi sportowymi dodatkami. Szybki układ kierowniczy i twarde (jak na SUV-a) zawieszenie sprawiają, że czuć tę pierwszą cząstkę w nazwie „Sportback”.

A, i jeszcze jedna rzecz, która mi się spodobała. Alcantara użyta do wykończenia wnętrza w miejsce plastikowych/drewnianych/aluminiowych ozdobnych wstawek. Bardzo udany zabieg. Pochwaliłem Audi, że stosuje go jako jedyna marka. Ale chwilę potem wsiadłem do nowego Nissana Juke’a, w którym tej Alcantary na desce rozdzielczej było jeszcze więcej. Chociaż nie tak kolorowej.

To tyle pierwszych wrażeń. Na głębszą refleksję przyjdzie czas, kiedy z Q3 Sportback poznam się lepiej.

Audi Q3 Sportback na zdjęciach

Na filmie pokazałem Q3 Sportback w czerni, dlatego poniżej trochę zdjęć egzemplarza w nowym w palecie Q3 kolorze „Turbo Blue”

nowe audi q3 sportback 2020 test opinia 36

nowe audi q3 sportback 2020 test opinia 14

 

nowe audi q3 sportback 2020 test opinia 112nowe audi q3 sportback 2020 test opinia 115

nowe audi q3 sportback 2020 test opinia 62

O Autorze

Avatar

Kim ja w ogóle jestem i co tutaj robię? Od ponad 10 lat zawodowo testuję i recenzuję nowe modele samochodów. Kiedyś jako dziennikarz motoryzacyjny, dzisiaj bardziej niezależnie i lifestyle’owo, jako bloger i freelancer. Staram się wyjaśniać, doradzać i pomagać Wam w Waszych motoryzacyjnych problemach. Nowe samochody to po prostu moja praca. Szczególnie te klasy premium, ponieważ cenię sobie komfort, dbałość o detale oraz emocje, które wynikają z połączenia tych dwóch aspektów.

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

CHWILECZKĘ, NIE ZAMYKAJ MNIE, NIE JESTEM REKLAMĄ.

JESTEM ZAPROSZENIEM NA INSTAGRAMOWY PROFIL PREMIUMMOTO!

WARTO ZAJRZEĆ!

OK, TERAZ MOŻESZ MNIE ZAMKNĄĆ.

close-link
Hej! A widziałeś już znany i lubiany Instagram PremiumMoto? >>
close-image