Kamera samochodowa przód tył – która najlepsza

Kamera samochodowa przód tył – która najlepsza?

Bez wątpienia kamera samochodowa to obecnie najbardziej użyteczny gadżet każdego kierowcy. W razie spornej sytuacji potrafi udowodnić naszą niewinność, uchroni od mandatu, a dobry wideorejestrator popilnuje naszego auta także na parkingu.

 

Kamera samochodowa? Tak, zwraca się po pierwszej akcji!

Nie trzeba nikogo przekonywać, że za 2 tysiące nie wymienimy dziś zderzaka, nie kupimy zamiennika, nie pomalujemy i nie założymy. Sposób na obcierki i pęknięte zderzaki? Vantrue E2 z aktywnym trybem parkingowym – po co płacić z własnej kieszeni czy AC (składki w górę) jak naprawa szkody może zostać rozliczona z OC sprawcy. Obecnie na podstawie samych tablic możemy sprawdzić gdzie auto jest ubezpieczone – wchodzimy wówczas na stronę danego ubezpieczyciela, zgłaszamy szkodę, załączamy nagranie i temat zamknięty, a nasz portfel niewyszczuplony.

 

Dobry tryb parkingowy czyli jaki?

Tryby parkingowe w kamerach samochodowych dzielą się na dwa głównej rodzaje: gorszy pasywny i lepszy aktywny.

Pasywny tryb parkingowy występuje w budżetowych kamerach samochodowych. Kamera na parkingu zacznie nagrywać dopiero w momencie wykrycia wstrząsu, uderzenia. Nie trzeba przekonywać nikogo, że lekkie puknięcie czy zarysowanie kluczem maski to nie wstrząs – wówczas nici z nagrania, a taka kamera na parkingu jest praktycznie bezużyteczna.

Aktywny tryb parkingowy – wykrywanie ruchu lub tryb monitoringu tzw. lowbitrate, czyli kamera nagrywa non stop, a my mamy nagranie na karcie pamięci zanim doszło do uderzenia.

Vantrue E2 to kamera która ma oczywiście aktywny tryb parkingowy, mocno rozbudowany. Detekcja ruchu w E2 posiada 15 sekundowy bufor – po ustawieniu kamery w tym trybie mamy nagranie 15 sekund przed wykryciem ruchu!

Poza detekcją ruchu model E2 wyposażony jest również w tryb lowbitrate – mamy wówczas nagrania z dwóch kamer na postoju non stop.

Vantrue to marka wideorejestratorów premium, lider jeśli chodzi o technologię wśród kamer samochodowych. E2 to najwyższej klasy plastik podzespoły, jakość nagrań 2.5K przód plus 2.5K tył. Wbudowany kondensator zamiast taniego akumulatorka pozwala kamerze bez problemu działać w skrajnych temperaturach, zarówno dodatnich jak i minusowych.

W zestawie poza samą kamerą otrzymujemy komplet kabli, pilota zdalnego sterowania. Dokupić należy osobno adapter pod gniazdo bezpieczników abyśmy mogli poukrywać kable, aby kamera miała zasilanie na zgaszonym silniku. Adapter czuwać będzie także nad naszym akumulatorem – w momencie kiedy napięcie na akumulatorze spadnie poniżej określonej wartości np. 12.2V to adapter wyłączy kamerę aby nie rozładować akumulatora do końca.

E2 możemy sterować również za pomocą komend głosowych (póki co po angielsku, ale nie jest wymagana poprawna dykcja). Całe menu, instrukcja jest natomiast w języku polskim.

 

Gdybyśmy chcieli jeszcze bardziej poprawić jakość nagrań, zniwelować odbicia nawiewów, deski rozdzielczej to wystarczy dokupić opcjonalny filtr polaryzacyjny CPL i zamontować na obiektywie.

Jeżeli chcemy obejrzeć zapisane pliki to możemy to zrobić na ekranie urządzenia (ekran ma wygaszacz więc podczas jazdy nic nas nie rozprasza a na parkingu nikogo nic nie ,,kusi”), wyjąć kartę i włożyć do urządzenia typu tablet, telefon, komputer lub też zgrać przez aplikację za pomocą WiFi to co nas interesuje na pamięć telefonu i przyciąć, edytować udostępnić.

Po zgraniu materiałów wideo możemy sprawdzić, gdzie dana pętla, dany film został nagrany.

Kamera samochodowa przód tył – która najlepsza

Vantrue E2 obsługie karty pamięci o dużej pojemności, aż do 512GB – należy zaopatrzyć się najlepiej w szybką kartę dedykowaną do wideorejestratorów.

 

Vantrue E2 – podsumowanie

Vantrue E2 to kamera samochodowa dla wymagających kierowców z segmentu premium. Aktywny tryb parkingowy, wbudowany kondensator, wifi, apka na smartfona, obsługa kart pamięci 512gb wysoka jakość nagrań oraz niski pobór prądu – zdecydowanie produkt wart polecenia.

 

Dane techniczne Vantrue E2 Element 2

  Vantrue E2
EAN 5904209821174
Liczba kanałów 2
Nagrywa: przód + tył
G-sensor TAK
GPS TAK
Nagrywanie dźwięku Tak
Maksymalna rozdzielczość filmu 1440P + 1440P 30FPS
Tryb parkingowy Tak, aktywny (wymagane stałe zasilanie)
Wyświetlacz 2,45″
Procesor Novatek NT96680
Dedykowane oprogramowanie na PC Vantrue Player, Vantrue APP
Format Wideo MP4
Tryb lowbitrate TAK
Kąt widzenia obiektywu 160° + 160°
Przysłona obiektywu F/ 1.8 + F/ 1.8
Przetwornik obrazu SONY Starvis IMX 335
Rodzaj gniazda zasilania USB C
Rodzaj zasilania Kondensator
Tryb fotograficzny TAK
WiFi TAK
Max karty pamięci 512GB

 

W podstawowym zestawie znajdziemy:

 • Kamera samochodowa VANTRUE E2 Element 2
 • Moduł kamery tylnej.
 • Przewód łączeniowy do kamery tylnej o długości ok. 6 metrów.
 • Aktywny uchwyt mocowany na taśmę dwustronną (uchwyt magnetyczny).
 • Wielofunkcyjny, bezprzewodowy pilot sterujący, mocowany na taśmę dwustronną.
 • Ładowarka samochodowa z przewodem o długości ok. 350 cm, z dodatkowym, pełnowymiarowym portem USB.
 • Przewód USB-A do USB-C do transmisji danych.
 • Zapasowa naklejka mocująca.
 • Dwie naklejki elektrostatyczne ułatwiające demontaż.
 • Szpatułka ułatwiająca maskowanie przewodów.
 • Instrukcja obsługi

Wideorejestrator Vantrue E2 możecie kupić w sklepie www.kamerasamochodowa.com

Po wpisaniu kod kuponu premiummoto otrzymujecie extra rabat na całe Vantrue i darmową wysyłkę.

 

Przykładowe migawki z nagrań z kamery samochodowej Vantrue E2

Hej! A widziałeś już znany i lubiany Instagram PremiumMoto? >>
close-image