mazda cx-60 opinia 1

Mazda CX-60 PHEV – opinia | Można powiedzieć premium

CX-60 to najstaranniej wykuty w ogniu japońskiej technologii średniej wielkości SUV od Mazdy. Zbudowana na całkowicie nowej platformie, CX-60 zaskakuje śmiałą koncepcją układu napędowego i zuchwałą paletą jednostek napędowych. Mazda CX-60 to z pewnością jeden z tych samochodów, które wyróżniają się na tle generycznej czterokołowej papki serwowanej nam obecnie przez większość marek. Dlatego musisz poznać ją bliżej.

Od casu do czasu na rynku pojawiają się samochody, które wnoszą do swojego segmentu coś ciekawego, oryginalnego, trochę świeżości i polotu. Według mnie Mazda CX-60 to zdecydowanie jeden z takich samochodów.

mazda cx-60 opinia 9
Mazda CX-60 – całkowicie nowa konstrukcja od Mazdy. Na tle innych SUV-ów od marek popularnych wyróżnia się napędem na tył (lub na wszystkie koła z preferencją osi tylnej) oraz 6-cylindorwymi silnikami.

Jeśli akurat poszukujesz średniej wielkości SUV-a, to zdecydowanie powinieneś poznać bliżej Mazdę CX-60. CX-60 to obecnie niezwykle ciekawa propozycja i to nawet na tle rywali z segmentu premium. Mazda CX-60 jest bardzo blisko segmentu premium, a w niektórych aspektach – np. 3-litrowe, 6-cylindrowe silniki – nawet przebija rywali od marek premium.

 

Mazda CX-60 – jazda testowa w Mazda Bołtowicz

Teraz zapewne zastanawiasz się, w jaki sposób mógłbyś lepiej i bliżej poznać Mazdę CX-60? Tak się składa, że mam na to świetny sposób. Wystarczy, że wybierzesz się do najlepszego dealera Mazdy, czyli do Mazda Bołtowicz na warszawskim Ursynowie, a tam już zajmą się resztą.

mazda cx-60 opinia 1
Wnętrze Mazdy CX-60 nie jest nowoczesne na siłę. Nie ma to ogromnych kolorowych wyświetlaczy. Jest raczej klasycznie, prosto i funkcjonalnie.

To właśnie dzięki Mazda Bołtowicz miałem możliwość bliższego poznania CX-60 jeszcze przed większością mediów motoryzacyjnych w Polsce.

I chociaż zazwyczaj nie współpracuję z dealerami, ze względu na limity przebiegów, krótkie użyczenia i inne dziwne obostrzenia, to w przypadku Mazda Bołtowicz zrobiłem wyjątek. Przekonał mnie entuzjazm i profesjonalne podejście osób tam pracujących oraz motoryzacyjna zajawka, którą czuć już od progu. Ty również ją poczujesz.

 

Mazda CX-60 – film – 5 powodów, dla których warto poznać ją bliżej

Jeszcze zanim wybierzesz się na jazdę, pozwól, że zaproszę Cię na krótki film, w którym dzielę się kilkoma powodami, dla których powinieneś lepiej poznać Mazdę CX-60 i dać jej szansę. 

 

Mazda CX-60 w skrócie 

Poniżej krótkie podsumowanie filmu, czyli kilka powodów, dla których uważam, że Mazda CX-60 to SUV warty bliższego poznania:

  • nowoczesna konstrukcja na nowej płycie podłogowej,
  • napęd na tył lub na obie osie z preferencją osi tylnej,
  • zaskakująco dobre właściwości jezdne nawet w przypadku cięższej hybrydy typu plug-in,
  • duże, chciałoby się napisać „poważne”, 6-cylindrowe, rzędowe jednostki napędowe – 3,3-litrowy diesel oraz 3-litrowa benzyna,
  • świetne wnętrze nie przeładowane kolorowymi ekranami,
  • mnóstwo nowoczesnych technologii w postaci systemów asystujących i takich poprawiających komfort użytkowania.

To jedynie najważniejsze powody w mojej skromnej ocenie. Jest ich oczywiście znacznie więcej, ale najlepiej abyś przekonał się o tym osobiście. Gdzie? Najlepiej w Mazda Bołtowicz.

Hej! A widziałeś już znany i lubiany Instagram PremiumMoto? >>
close-image