nowe audi qa5 2021 test opinia zimany 8

Nowe Audi Q5 2021 – test | Zmiany i nowości w przeboju klasy premium

Audi Q5 obecnej, II generacji jest już z nami od czterech lat, a to – zgodnie z typowym cyklem rynkowej kariery – oznacza facelifting. Zapraszam na bliższe spotkanie z nowym Audi Q5, podczas którego dokładnie sprawdzimy, co zmieniło się w tym jednym z najpopularniejszych SUV-ów klasy premium oraz czy wszystkie wprowadzone nowości wyszły Q5 na dobre.

Audi Q5 to jeden z najpopularniejszych samochodów klasy premium na naszym rynku, oraz najchętniej wybierany model Audi w Polsce. 

Q5 to również wicelider w rankingu SUV-ów klasy premium. Musi uznać wyższość jedynie Volvo XC60. Jak widać Q5 to ważny model na naszym rynku, dlatego sądzę, że warto dokładniej przyjrzeć się zmianom, które Audi wprowadziło w tym SUV-ie.

 

Nowe Audi Q5 na filmie – moje wrażenia z testu

Zmiany W Q5 są typowe dla faceliftingu w połowie rynkowego cyklu życia. Oznacza to subtelne, ale widoczne modyfikacje stylizacyjne i sporo nowości w kwestii technologii. O wszystkich szczegółowo opowiadam na poniższych filmie.  Na filmie opowiadam też o tym, jak jeździ się nowym Audi Q5 z mocniejszym, 2-litrowym dieslem, jak popsuć komfort jazdy w Q5, o niezwykle ciekawym elemencie, jakim są… tylne światła i generalnie o wszystkich elementach, o których warto wiedzieć.

Zapraszam na jazdę testową Audi Q5 40 TDI S line 2021.

 

Nowe Audi Q5 na zdjęciach

 

nowe audi q5 2021 test opinia zimany 7
Nowe (odświeżone) Audi Q5 poznasz przede wszystkim po grillu. Zniknęły wyraźne poziome żebra, w ich miejscu pojawiło się wypełnienie tzw. plastrem miodu. Doszło kilka nowych kolorów lakieru, podrożały felgi, a z tyłu pojawiły się światła OLED z dynamicznie zmieniającym się wzorem. A, no i nieco zmieniła się grafika świateł z przodu. Według mnie zmiany stylizacyjne poszły w dobrym kierunku.

 

nowe audi q5 2021 test opinia zimany 25
Podobnie jak we wszystkich modelach Audi, żegnamy tradycyjny gładzik i fizyczne przyciski do obsługi systemu multimedialnego, witamy duży dotykowy wyświetlacz. Kolejny cyfrowy wyświetlacz (w opcji) pojawia się w miejscu tradycyjnych analogowych zegarów. Co prawda przed faceliftingiem też tu był, ale mniejszy i mniej estetyczny. Teraz jest OK.

 

nowe audi q5 2021 test opinia zimany 36
Nie wiem, jak oryginalnie opowiedzieć Ci o wrażeniach z jazdy Audi Q5. Q5 jeździ się po prostu lekko, łatwo i przyjemnie, ale nie towarzyszą temu jakieś podniosłe emocje. To wzorowy rodzinny SUV, którego charakter można delikatnie podostrzyć, wybierając sportowe zawieszenie i progresywny układ kierowniczy. Zdecydowanie lepiej pozostać jednak po komfortowej stronie mocy.

nowe audi q5 2021 test opinia zimany 64

 

A może wolisz mocniejszego i większego SUV-a od Audi? Sprawdź mój test Audi RS Q8.

Hej! A widziałeś już znany i lubiany Instagram PremiumMoto? >>
close-image