nowy mercedes glc test opinia

Nowy Mercedes GLC – opinia i pierwsza jazda przebojem segmentu premium

Nowy Mercedes GLC wjeżdża na polskie drogi. Nie ma łatwego zadania, bo jest następcą jednego z najpopularniejszych nowych samochodów segmentu premium na naszym rynku, spoczywa więc na nim spora odpowiedzialność. Zobacz, jak zmienił się Mercedes GLC, co ma do zaoferowania i jak został przygotowany do walki o kontynuowanie sukcesu poprzednika. W pierwszym teście nowego GLC wspiera mnie Mercedes-Benz Auto Frelik.

Nowy Mercedes GLC to bardzo ważna premiera motoryzacyjna w segmencie premium. Żałowałem, że nie dałem rady uczestniczyć w pierwszych dziennikarskich jazdach testowych tym modelem.

Dla kogoś, kto zawodowo zajmuje się testowaniem samochodów klasy premium, to jak przegapienie premiery nowego iPhone dla dziennikarza technologicznego. A nawet gorzej, bo nowe iPhony wychodzą znacznie częściej niż kolejne generacje GLC. Musiałem więc szybko nadrobić zaległości.

nowy mercedes GLC test opinia 5
Nowy Mercedes-Benz GLC – kod operacyjny X254 – druga generacja jednego z najchętniej wybieranych nowych samochodów segmentu premium w Polsce. Co się zmieniło w GLC i czym zaskakuje? Zapraszam na wideo-przewodnik, który udało mi się nagrać w salonie Mercedes-Benz Auto Frelik w Bydgoszczy.

 

Mercedes-Benz Auto Frelik na ratunek

Na szczęście ze wsparciem i ratunkiem przybył Mercedes-Benz Auto Frelik – „Michał, wpadnij do nas, mamy już nowego GLC w salonie w Bydgoszczy, do obejrzenia i pojeżdżenia. Jeśli chcesz coś nagrać, to również wygospodarujemy na to czas i miejsce.”

Cóż, dwa razy nie trzeba było mnie zapraszać. Kilka dni później przekroczyłem wcale nie skromne progi wielkiej, nowoczesnej przestrzeni salonu w Bydgoszczy, w której, cały na biało, czekał na mnie nowy Mercedes GLC

Owocem tej wizyty jest wideo-prezentacja nowego Mercedesa GLC, którą przygotowaliśmy dla Ciebie wraz z Mercedes-Benz Auto Frelik. Postarałem się, abyś dzięki poniższemu filmowi dokładnie poznał nowego GLC, jeszcze zanim wybierzesz się na pierwszą jazdę testową tym samochodem. Zapraszam. 

Nowy Mercedes GLC to bardzo ważna premiera motoryzacyjna w segmencie premium

Nowy Mercedes GLC – prezentacja 

Pewnie nie zwróciłeś na to uwagi, ale celowo nie zaatutowałem tego wpisu jako „test”, bo moje spotkanie z GLC to jedynie pierwsza przymiarka do tego samochodu – pierwsza możliwość bezpośredniego kontaktu i przekonania się, jaki jest „na żywo”. To raczej prezentacja GLC. Na „prawidłowy” test przyjdzie czas, kiedy dorwę nowego GLC na dłużej i zrobię nim przynajmniej kilkaset kilometrów. 

Jeśli Ty również chcesz bliżej poznać nowego GLC, to z czystym sumieniem mogę polecić salony Mercedes Benz Auto Frelik w Bydgoszczy i Toruniu.

 

Nowy Mercedes GLC – moim okiem – najważniejsze zmiany i nowości 

Mercedes podkreśla, że nowy GLC nie ma ani jednej części wspólnej z poprzednikiem. Trudno w to uwierzyć, kiedy patrzysz na GLC z zewnątrz, bo jeśli nie jesteś entuzjastą Mercedesa, to możesz nawet nie zauważyć, że masz do czynienia z całkowicie nowym modelem.

nowy mercedes GLC test opinia 10
Nowa druga generacja Mercedesa GLC nie ma ani jednej części wspólnej z poprzednikiem. Mimo tego, jak widzisz, obyło się bez stylizacyjnej rewolucji. To nadal GLC jakiego znamy, lubimy i kupujemy, ale gruntownie zmodernizowany w detalach.

Mercedes podkreśla, że nowy GLC nie ma ani jednej części wspólnej z poprzednikiem

Nie da się ukryć, że zewnątrz nowy GLC, to nadal GLC, którego znamy i którego tak chętnie wybieraliśmy. Obyło się bez drastycznych zmian stylizacyjnych, mimo to, dzięki zmianom we wszystkich innych aspektach zaszła rewolucja. Pozwól, że krótko przedstawię najważniejsze według mnie nowości w GLC.

Zmiany i nowości w Mercedesie GLC

  • zdecydowanie większy (o 70 l) bagażnik, który teraz ma 620 litrów, a to jedna z lepszych wartości w tej klasie,
  • zawieszenie pneumatyczna na przedniej i tylnej osi (do tej pory było tylko na tylnej), a to sprawia, że teraz w GLC mamy możliwość regulacji prześwitu, co z kolei przekłada się na znacznie większe możliwości w terenie,
  • skrętna tylna oś – unikatowe rozwiązanie w tej klasie SUV-ów, żaden z konkurentów nie oferuje skrętnej tylnej osi. A ta przekłada się na większą zwinność w mieście i większą pewność w zakrętach,
  • plastiki wokół nadwozia mogą teraz być (bez dopłaty) lakierowane w kolorze nadwozia, do tej pory zawsze pozostawały czarne,
  • cyfrowe światła LED, służące również jako projektor wskazówek wizualnych na asfalcie przed samochodem. Jeszcze nie sprawdzałem, ale to musi robić wrażenie,
  • całkowicie nowa koncepcja wnętrza, owszem znana już nowej klasy C, ale w GLC to duża rewolucja.
nowy mercedes GLC test opinia 9
Wnętrze nowego Mercedesa GLC – z jednej strony to całkowicie nowy projekt z dwoma dużymi cyfrowymi wyświetlaczami, z drugiej, podobnie jak w przypadku pierwszej generacji, to wnętrze, które GLC przejmuje z klasy C.

Nowy Mercedes GLC – ciąg dalszy nastąpi

To na razie tyle jeśli chodzi o wprowadzenie do nowego Mercedesa GLC. Teraz cierpliwie czekam na dłuższy test i z pewnością podzielę się tutaj wrażeniami. A te – po pierwszej jeździe testowej 2-litrowym dieslem – są niezwykle obiecujące.

Hej! A widziałeś już znany i lubiany Instagram PremiumMoto? >>
close-image