Archiwum

Archiwum wpisów z początków istnienia bloga. Nie zawsze premium, ale zawsze ciekawe.

toyota-rav4-hybrydowa-opinia-test-19

Ekojazda – najważniejsze zasady

Każda podwyżka cen benzyny nie jest miła dla kierowcy. Na paliwo wydajemy coraz więcej, ale są pewne sposoby, dzięki którym koszty można nieco obniżyć. Ekojazda nie tylko zmniejszy wydatki na paliwo, ale również zminimalizuje koszty eksploatacji pojazdu i zwiększy bezpieczeństwo.
polo_I_i_6_gen

VW Polo – nowa karta w historii – dziesięciolecia zmian

Polo to jeden z najbardziej rozpoznawalnych, kompaktowych modeli koncernu Volkswagena na świecie. Przez ponad 40 lat przeszedł on kilka „operacji plastycznych”, nadal jednak cieszy się ogromną sympatią i ma rzesze fanów. Pierwsze Polo pojawiło się w 1975 roku. 42 lata później historia tego modelu otwiera kolejny rozdział – na rynek wjeżdża właśnie szósta generacja Polo. Jak auto zmieniało się przez te lata?
drive position

Tor Drive Position – gokarty, off-road, quad, cross…

Jeżeli faktycznie macie benzynę we krwi i tzw. naturalne wyczucie fizyki poruszającego się pojazdu, to będziecie pasjonować się niemal każdym sprzętem napędzanym silnikiem spalinowym. Nie tylko samochodem. A jeżeli tak, to musicie odwiedzić tor Drive Position niedaleko Warszawy. Miejsce przesiąknięte motorsportem i niezwykłym klimatem.
ford fiesta kite challenge 8

Ford Fiesta Kite Challenge, czyli latawce z nową Fiestą w tle

Zostały nam teoretycznie jeszcze dwa tygodnie wakacji. Ja na wakacjach jeszcze nie byłem i chyba już nie uda mi się na nie wybrać. Za dużo samochodów czeka na przetestowanie. Dlatego wakacyjny klimat próbuję poczuć przed komputerem, na przykład wrzucając dla Was galerię z Ford Fiesta Kite Challenge w Pucku, czyli Pucharu Polski i Mistrzostwami Polski w kitesurfingu. Impreza tym bardziej ciekawa, że towarzyszył jej nowy Ford Fiesta.

Opel Adam w Trójmieście – nasza sesja

Nazywa się Adam. Opel Adam. Jest małym, miejskim autem, które będzie konkurować z MINI i Fiatem 500 o "respekt na dzielni" czyli prym wśród samochodów premium supernimi. Jego siłą jest możliwość bardzo szerokiej indywidualizacji, co sprawi, że każdy Adam będzie niepowtarzalny. Tak jak ten, z naszej galerii