kask na crossa

Jaki kask na crossa wybrać? Ochrona, która Cię nie zawiedzie

Zastanawiasz się, jaki kask na crossa wybrać? Rzeczywiście podjęcie tej decyzji jest dość trudne. Kaski motocyklowe mają bardzo ważne zadanie – chronią motocyklistę i odpowiadają za jego zdrowie, a nawet życie. Muszą sprawdzić się nienagannie zarówno podczas spokojnej przejażdżki, jak i pokonywania ekstremalnych tras. 

Wybierając kask enduro, musisz zwrócić uwagę na szereg aspektów. Liczy się kształt, materiał, ciężar, ale również wygoda i rozmiar. Kask cross/enduro nie może być zbyt mały ani za duży. Nie powinien być też zbyt ciężki czy uciskający, bo w każdym z tych przypadków może doprowadzić do nieszczęścia. Wspólnie wybierzmy więc kask idealny, który na pewno Cię nie rozczaruje. 

Na co zwrócić uwagę, wybierając kask na crossa? 

Jak zapewne doskonale wiesz, kask na crossa dobiera się indywidualnie do konkretnego użytkownika. To bardzo ważna procedura, wymagająca skrupulatności i uwagi. Liczą się tu nie tylko rozmiary skorupy, ale też szereg innych aspektów, które pozwolą Ci na komfortowe prowadzenie motocykla. 

Dzięki nim w drodze nic nie będzie Cię w żaden sposób dekoncentrowało. Motocykl będzie prowadzony pewnie, a Ty zagwarantujesz sobie pełne skupienie. To wpłynie też na najwyższy poziom bezpieczeństwa, nawet podczas jazdy w trudnym terenie. 

Kask enduro musi gwarantować ochronę

Oczywiście najważniejszą kwestią, w której kask enduro musi być bezawaryjny, jest ochrona użytkownika i gwarancja bezpieczeństwa. Kask cross/enduro chroni głowę kierowcy, która jest obszarem szczególnie newralgicznym i narażonym na urazy. 

Pamiętaj, że działanie kasku dotyczy nie tylko sytuacji kryzysowych. Spokojna jazda również bywa ryzykowna, gdy w Twoim kierunku niespodziewanie lecieć mogą odpryski spod kół innych uczestników ruchu, ziemia, kamyki czy nawet owady. Dobry kask i gogle ochronią Cię przed wszelkimi tego typu zagrożeniami. 

Kask cross/enduro musi być wykonany z najlepszych materiałów

Kolejną kwestią, na którą musisz zwrócić uwagę podczas wybierania kasku na crossa, jest materiał jego wykonania. Najlepiej sprawdzi się produkt, który jest jednocześnie trwały i lekki. Popularnością cieszy się w tej materii np. włókno szklane czy kompozytowe, które nie zawiodą Cię nawet w szczególnie ryzykownej sytuacji. 

Dawniej doskonała ochrona wiązała się z koniecznością zakładania masywnego kasku ograniczającego ruchy. Obecnie jednak bez problemu znajdziesz niezwykle wytrzymałe produkty, których niemalże nie będziesz czuł na głowie.

Kaski motocyklowe muszą gwarantować komfort i wygodę podczas jazdy

Trzeci, niezwykle ważny przy wyborze kasku element, łączy się ściśle z poprzednimi dwoma. Mowa bowiem o komforcie noszenia kasku podczas jazdy i pełnej swobodzie ruchów. Dzięki nim zachowasz kontrolę nad pojazdem, a dodatkowo będziesz miał rozeznanie w sytuacji dookoła Ciebie. 

Swobodnie możesz ruszać głową, rozglądać się na boki i pozostawać czujny. Istotna jest też kwestia tego, jak czujesz się z kaskiem na głowie. Nie może być on zbyt duży ani za mały. Jeśli będzie „latał” zbyt swobodnie lub Cię uciskał, być to rozpraszające i zwiększy niebezpieczeństwo wypadku. 

Kask zawsze warto przymierzyć przed zakupem i chwilę w nim pochodzić. Dlaczego to tak istotne? Każdy z nas się od siebie różni i czasem kask idealny dla jednej osoby, będzie w którymś miejscu drażnił inną. Jeśli materiał będzie bezustannie podrażniał jedno miejsce, z czasem możesz nabawić się problemów skórnych czy obtarć. Dobry kask na crossa kategorycznie nie powinien ich powodować. Odpowiedzialne jest za to także jego wysokiej jakości wypełnienie. 

Jaki jest najlepszy kask motocyklowy? 

Nie da się jednoznacznie wskazać jednego, najlepszego kasku motocyklowego, który będzie idealny dla każdego użytkownika. Wiele zależy od upodobań kierowcy, ale również:

  • długości jazdy; 
  • terenów, po których jeździsz; 
  • stylu jazdy; 
  • preferencji estetycznych; 
  • kształtu i rozmiaru głowy. 

To tylko najważniejsze z czynników, a znaleźć ich można o wiele więcej. Właśnie dlatego każdy motocyklista może mieć swój ukochany i niezastąpiony kask, perfekcyjnie dobrany do swoich potrzeb. Bez wątpienia Ty również taki znajdziesz – wystarczy tylko, że wejdziesz na stronę imready.eu

To sklep tworzony przez prawdziwych pasjonatów i miłośników motocykli, którzy znajdą idealny kask dla Ciebie. Zgłoś się do nich, opowiedz o swoich oczekiwaniach i wybierz produkt świetnie dopasowany do swoich potrzeb. Dostępna jest tam szeroka paleta produktów najwyższej jakości oraz innych akcesoriów motocyklowych, dzięki którym w jednym miejscu możesz skompletować nawet całe wyposażenie. 

Ile kosztują kaski cross/enduro?

Ceny kasków na cross są bardzo zróżnicowane. Wiele zależy od firmy, budowy, zastosowanych technologii czy konieczności dokupienia elementów dodatkowych. Nie wszystkie kaski mają szybkę, czasem więc konieczne przy zakupie będzie np. doliczenie jeszcze kosztu zakupu gogli. 

W I’M Inter Motors bez wątpienia znajdziesz dokładnie to, czego szukasz i to w atrakcyjnej cenie. Przekonaj się sam, że czeka tam na Ciebie sprzęt, za który nie zapłacisz fortuny. 

Hej! A widziałeś już znany i lubiany Instagram PremiumMoto? >>
close-image