Wyobrażacie sobie coś pomiędzy Audi Q3 a A3? Kompaktowy crossover, ale jedynie delikatnie muśnięty off-roadową stylizacją? To nowa nisza, którą już niebawem stworzy Infiniti. Zapowiedzią tego jest koncepcyjny model Q30, który zobaczymy we wrześniu, na salonie we Frankfurcie.

 

 

Nadchodzące Infiniti, które zwiastuje koncept Q30 ma wpisywać się w nową niszę na rynku i być radykalną odmianą w segmencie luksusowych aut kompaktowych. Według przedstawicieli marki Q30 ma być czymś między Audi A3 a Q3.

Model koncepcyjny to zapowiedź ekspansji Infiniti w zupełnie nowe segmenty rynku premium, gdzie japońska marka ma nadzieję zyskać sympatię młodszych kierowców.

Infiniti Q30 Concept stanowi preludium do rozbudowy gamy produktów, na której opiera się nasza globalna strategia rozwoju – powiedział Johan de Nysschen, prezes Infiniti.

Zapowiadany model będzie również pierwszym autem Infiniti, konstruowanym od samego początku we współpracy z trzykrotny Mistrz Świata Formuły 1 Sebastianem Vettelem startującym w barwach Infiniti Red Bull Racing.

Infiniti Q30 w wersji produkcyjnej trafi do sprzedaży najprawdopodobniej w 2015 roku.

 

 

O Autorze

Avatar

Kim ja w ogóle jestem i co tutaj robię? Od ponad 10 lat zawodowo testuję i recenzuję nowe modele samochodów. Kiedyś jako dziennikarz motoryzacyjny, dzisiaj bardziej niezależnie i lifestyle’owo, jako bloger i freelancer. Staram się wyjaśniać, doradzać i pomagać Wam w Waszych motoryzacyjnych problemach. Nowe samochody to po prostu moja praca. Szczególnie te klasy premium, ponieważ cenię sobie komfort, dbałość o detale oraz emocje, które wynikają z połączenia tych dwóch aspektów.

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

CHWILECZKĘ, NIE ZAMYKAJ MNIE, NIE JESTEM REKLAMĄ.

JESTEM ZAPROSZENIEM NA INSTAGRAMOWY PROFIL PREMIUMMOTO!

WARTO ZAJRZEĆ!

OK, TERAZ MOŻESZ MNIE ZAMKNĄĆ.

close-link
Hej! A widziałeś już znany i lubiany Instagram PremiumMoto? >>
close-image