Prostownik to przykład urządzenia, z którego na co dzień się nie korzysta, ale jednocześnie warto je mieć na wyposażeniu. Wówczas, nawet jeżeli auto nie będzie chciało odpalić, to będzie można samemu rozwiązać problem i naładować akumulator.

 1. Czy warto kupić prostownik?
 2. Popularne rodzaje prostowników
 3. Najważniejsze parametry

Zakup odpowiedniego prostownika nie jest jednak łatwy, szczególnie że klienci mogą znaleźć modele w cenach od kilkudziesięciu do kilku tysięcy. Na co więc zwrócić uwagę, aby nie przepłacić, ale jednocześnie kupić wydajny prostownik?

Czy warto kupić prostownik?

Wielu kierowców wychodzi z założenia, że nie warto kupować prostownika, ponieważ nie jest im potrzebny i tylko zajmuje miejsce. W praktyce natomiast trudno spotkać kierowcę, który przynajmniej raz w życiu nie spotkałby się z sytuacją, gdy przekręcenie kluczyka nie pozwala odpalić samochodu. Należy pamiętać, że rozładowaniu może ulec nawet dobry akumulator, zwłaszcza jeżeli auto zostanie pozostawione z włączonymi światłami lub radiem. Szkoda wówczas narażać się na wysokie koszty związane z zakupem nowego akumulatora lub tracić czas na szukanie kogoś, kto będzie mógł pożyczyć prostownik, jeżeli za niewielkie pieniądze można kupić taki sprzęt na własność.

Popularne rodzaje prostowników

Różnice w cenach prostowników wynikają przede wszystkim z renomy poszczególnych producentów, mocy urządzeń oraz typu. Najpopularniejsze rodzaje prostowników to:

 • standardowe modele prostowników – najtańsze i najprostsze sprzęty, w których wykorzystywany jest transformator. Są odpowiednie do zastosowań domowych i radzą sobie z naładowaniem akumulatorów stosowanych w autach osobowych.
 • prostowniki mikroprocesorowe – modele z dodatkowymi zabezpieczeniami funkcjami (ładowanie akumulatora bez potrzeby odłączania go od samochodu lub automatyczne wyłączanie prostownika po zakończeniu ładowania).

Oprócz tego w sprzedaży można znaleźć prostowniki trakcyjne, które świetnie sprawdzą się przy dużych akumulatorach (stosowanych na przykład w samochodach elektrycznych).

Najważniejsze parametry

Systematyczna obsługa akumulatorów i układu elektrycznego wpływa na żywotność części. Warto pamiętać, że prostownik to sprzęt na lata, więc lepiej wybrać lepszy model niż kupować najtańszy dostępny produkt. Z istotnych parametrów należy sprawdzić między innymi napięcie wyjściowe prostownika (powinno być zgodne z tym, jakie ma akumulator samochodowy), obecność diody lub innego wskaźnika, który ułatwi kontrolowanie stanu naładowania oraz stabilizację prądu.

 

O Autorze

Avatar

Kim ja w ogóle jestem i co tutaj robię? Od ponad 10 lat zawodowo testuję i recenzuję nowe modele samochodów. Kiedyś jako dziennikarz motoryzacyjny, dzisiaj bardziej niezależnie i lifestyle’owo, jako bloger i freelancer. Staram się wyjaśniać, doradzać i pomagać Wam w Waszych motoryzacyjnych problemach. Nowe samochody to po prostu moja praca. Szczególnie te klasy premium, ponieważ cenię sobie komfort, dbałość o detale oraz emocje, które wynikają z połączenia tych dwóch aspektów.

Podobne posty

7 komentarzy

 1. Avatar
  İnstagram takipçi satın al

  İnstagram’da yükselişin kolay yolu takipçi satın almak. Sizde hesabınızı daha hızlı bir şekilde yükseltmek için instagram takipçi satın alabilirsiniz. Websitemizi ziyaret ederek, bizimle daima iletişime geçebilir ve instagram takipçi satın alma işleminizde yardım alabilirsiniz.

  Odpowiedz
 2. Avatar
  instagram takipçi satın al

  İnstagram takipçi satın al son zamanlarda binlerce kişi tarafından araştırılmaktadır. İnstagram takipçi satın al hizmetinden faydalanmak için alacağınız sitenin güvenilir olması gerekmektedir. Güvenilir instagram takipçi satın almak için bizi tercih etmenizde fayda vardır. İnstagram takipçi satın al hizmeti için en güvenilir site ile karşınızdayız!

  Odpowiedz
 3. Avatar
  Tiktok Takipçi Satın Al

  Takipçi satın almanın keyfini tiktok takipçi satın alma sitesi ile yaşayın. Tiktok takipçi satın alma son zamanlarda çokça tercih edilmektedir. Tiktok takipçi satın almak için bizi tercih etmeniz için sebepler; Güvenilir takipçi satın alma sitesi, ucuz tiktok takipçi satın alma ve 7/24 tiktok takipçi satın alma hizmeti sunmaktadır.

  Odpowiedz
 4. Avatar
  tiktok türk takipçi satın al

  Tiktok takipçi satın almak için uygun zamanı bekleme. Hemen tiktok takipçi satın alma sitemize gel ve tiktok takipçi sayını arttır. Tiktok takipçi sayını yükseltmek için ucuz tiktok takipçi satın al ve hesabını fenomen hale getir. Tiktok’da rakiplerini takipçi sayını arttırarak geç. Tiktok takipçi yükseltmek için hemen tiktok takipçi satın al.

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Moja matka mówi, że profil na Instagramie to jedyne, co mi się w życiu udało. 
Zapraszam w wolnej chwili.

close-link