Kupno nowego samochodu to wydatek, który większość z nas zapewne odczuje. Prawda jest taka, że w momencie nagłej awarii, czy też wypadku oraz związanej z tym potencjalnie nowej transakcji, nie każdy musi posiadać tyle pieniędzy, by nabyć nowe auto. Dobrym wyjściem z tej patowej sytuacji może być kupno samochodu używanego. Najłatwiej znaleźć takie auta poprzez ogłoszenia w sieci. Jedną z opcji, która w przypadku aut używanych jest szczególnie kusząca, to nabycie samochodu poleasingowego. Dobrze przyjrzeć się tej możliwości z bliska, zwłaszcza że sporo możemy w ten sposób zyskać.

Z tego tekstu dowiesz się:

1. Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?
2. Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?
3. Samochody dostawcze poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?
4. Licytacja samochodów dostawczych poleasingowych – o czym musisz wiedzieć?

 

Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

Samochodem poleasingowym nazywamy taki pojazd, który ma za sobą przeważnie dwu lub trzyletni okres użytkowania w ramach jakiejś firmy lub przedsiębiorstwa.

Możemy w ten sposób wejść w posiadanie aut osobowych, ciężarówek, traktorów, maszyn rolniczych, naczep, autobusów, itp. Bez trudu kupimy także samochody dostawcze poleasingowe. Zaletą nabycia auta tego typu jest fakt, że ma ono dokładnie udokumentowaną historię użytkowania.

Co za tym idzie podlegało ono regularnym przeglądom, a potencjalne naprawy były wykonywane przy użyciu oryginalnych części, w renomowanych zakładach naprawczych. Nikt na pewno nie próbował przekręcać w nim licznika, czy też stosować innych praktyk, mających na celu zatuszowanie różnych spraw, które mogły mieć miejsce w czasie jego eksploatacji. Sprzedaż poszczególnych aut, w wyniku konieczności wymiany floty samochodowej w danej firmie odbywa się przeważnie na korzystnych warunkach, a ceny mogą być niższe o 10-20% w stosunku do używanych modeli z rynku wtórnego.

 

Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?

W znakomitej większości przypadków aukcje poleasingowe są dostępne dla wszystkich klientów oraz klientek.

Wystarczy założyć sobie specjalne konto na dowolnym portalu zajmującym się obrotem takimi samochodami, zweryfikować je, mieć ukończone osiemnaście lat i można swobodnie przystępować do licytacji konkretnych modeli, np. dostawczaków. Dzięki temu bez ruszania się z domu, możemy nabyć samochód.

Oczywiście ostatecznie i tak będziemy musieli zobaczyć go na żywo, ale zaoszczędzimy w ten sposób sporo czasu, oglądając wiele samochodów w jednej witrynie internetowej.

 

Samochody dostawcze poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?

Modele samochodów dostawczych, jakie znajdziemy na rynku są bardzo różne. W grę wchodzą: peugeoty, volkswageny, ople, fiaty, nissany, czy renaulty.

Wszystko zależy od tego, czego szukamy. Na pewno liczne modele samochodów dostawczych poleasingowych w atrakcyjnych cenach, wpadną nam w oko na stronie internetowej https://cararena.pl/aukcje/samochody-dostawcze. Jest to solidny portal aukcyjny, z tradycją, mający na swoim koncie wiele udanych transakcji kupna-sprzedaży.

 

Licytacja samochodów dostawczych poleasingowych – o czym musisz wiedzieć?

W przypadku licytacji tego typu dobrą stroną potencjalnego zakupu jest możliwość wpływu na cenę. Pozwala to liczyć na nieco mniejsze wydatki.

Dodatkowo często trafiają się na takich aukcjach samochody dostawcze z różnymi dodatkowymi udogodnieniami, czy też modele nietypowe albo mało popularne. Warto więc uzbroić się w odrobinę cierpliwości by kupić samochód naszych marzeń. Oczywiście przed zawarciem ostatecznej transakcji auto należy osobiście sprawdzić, tak aby nie mieć wątpliwości co do jego stanu technicznego. Dobry zakup powinien nas cieszyć przez kilka, a nawet kilkanaście lat.

O Autorze

Avatar

Kim ja w ogóle jestem i co tutaj robię? Od ponad 10 lat zawodowo testuję i recenzuję nowe modele samochodów. Kiedyś jako dziennikarz motoryzacyjny, dzisiaj bardziej niezależnie i lifestyle’owo, jako bloger i freelancer. Staram się wyjaśniać, doradzać i pomagać Wam w Waszych motoryzacyjnych problemach. Nowe samochody to po prostu moja praca. Szczególnie te klasy premium, ponieważ cenię sobie komfort, dbałość o detale oraz emocje, które wynikają z połączenia tych dwóch aspektów.

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Moja matka mówi, że profil na Instagramie to jedyne, co mi się w życiu udało. 
Zapraszam w wolnej chwili.

close-link