Ferrari

Test LaFerarri

Nie do końca nasz test LaFerrari

Dokładnie 29 kwietnia 2014 roku Ferrari zniosło embargo na materiały z pierwszych jazd testowych hybrydowym LaFerrari. Czy dziennikarze doszukali się jakichś wad w wartym ponad 1,3 mln euro Ferrari? Czy mieli jakieś zastrzeżenia do auta, które reprezentuje wszystko, czego do tej pory Ferrari nauczyło się o tworzeniu samochodów drogowych i wyścigowych?

Ferdinand Piëch zamówił LaFerrari

Z pewnością kojarzycie nazwisko Piëch. Tak, mowa o prezesie rady nadzorczej koncernu VW, wnuczku "ojca założyciela". Według niemieckiego "Auto Bild" niedawno Piëch stał się jednym z 499 szczęśliwców, którym drogą kupna udało się nabyć niesamowite LaFerrari.

Konik bardziej ekskluzywny, byk na masce SUV-a

Szef wszystkich szefów i prezes Ferrari Luca di Montezemolo zabrał niedawno głos w sprawie przyszłości "wierzgającego konika". Okazuje się, że włoska marka skupi się na jakości, a nie ilości, oraz nie planuje stworzenia niczego, co by wykraczało poza aktualne spektrum nadwozi i napędów. Przynajmniej póki Luca stoi na czele firmy. Tymczasem w Lamborghini...
Ferrari F12 Berlinetta

Ferrari F12 Berlinetta – informacje

Nigdy w historii nie było tak szybkiego i mocnego drogowego Ferrari. Nowe dzieło z Maranello fascynuje nie tylko przepięknymi liniami nadwozia, ale i najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi. Następca 599 GTB Fiorano wyczekiwany był już od dłuższego czasu, równocześnie wszyscy zastanawiali się jaka będzie odpowiedź Maranello na 700-konnego Lamborghini Aventadora. I oto jest – F12 Berlinetta.